Vejetaryen Olmak Sağlıklı Mı?

16 Aralık 2020 tarihinde eklendi, 150 kez okundu.

Vejetaryen olmak et ve et ürünlerini kullanmadan hem hayvanların zarar görmesini engellemek hem de beslenme alışkanlıklarını değiştirerek sağlıklı bir sürece girmektedir. Kırmızı et, balık, kümes hayvanları ile yumurta gibi ürünler tüketilmemektedir. Bir yaşam felsefesi olarak, lif ağırlıklı besinlerle beslenmek ancak kalsiyum ve benzeri ürünleri kullanmamayı gerektirmektedir.

Vejetaryen Beslenmenin Faydaları Nelerdir?

Vejetaryen beslenmenin faydaları arasında kolesterol, kalp ve şeker hastalıklarının daha az olduğu bilinmektedir. Hayvansal yağların vücudumuza verdiği zararın azalması için en iyi beslenme şekillerinden biri olabilir. Ancak bu yaşam felsefesini benimsemek için gerçekten sağlıklı bir öğün hazırlamaya dikkat edilmelidir. Bağırsak fonksiyonlarını düzenlemekte olan bu diyet türü, lifler ve bitkilerde bulunan vitaminleri düzenli almamızı sağlar.

Vejetaryen Olurken Bu Vitaminlere Dikkat!

Vitamin eksikliği çekeceğiniz beslenme şekillerinden biri olacağınız vejetaryen öğünler, öncellikle D , B12, Kalsiyum ve demir eksikliklerine neden olmaktadır. Bu alışılmış beslenme şeklinden kaynaklı vücudun şaşırmasından olur. Vejetaryen olmaya karar verdiyseniz, takviye alabileceğiniz vitaminlerinizi de dikkatli bir şekilde kullanmanız gerekmektedir.
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git