Kadınlar İçin Saç Dökülmesine Karşı Önlemler

7 Aralık 2020 tarihinde eklendi, 210 kez okundu.

Kadınlara özel sağlıklı saç kürlerinden biri olarak sarımsak tarifini mutlaka duymuşsunuzdur. Ancak bu hem kötü bir kokuya neden olabiliyor, hem de kesin bir çözüm üretmiyor. Kadınlar için özel saç kürleri, demir ve çinko eksikliklerin de giderilmesini sağlayacak şekilde olmakla birlikte, sadece saçınıza yapacağınız maskeler değil, yediklerinizin de önemli olduğunu söylemekte fayda var.

Yer Fıstığı Tüketin!

Saç dökülmesine neden olan etkiler, demir, çinko, A vitamini ve D vitamini eksikliğidir. Jöle, sprey ve fön kullanmak da bu etkileri artırırken, saçınız için düzenli beslenmeniz özellikle B vitaminin yüksek olduğu yer fıstığı tüketimini de ön planda tumanız gerekiyor. Sürekli olarak ceviz ve yer fıstığı tüketebilirsiniz.

Her Gün Saçınızı Yıkamayın!

Saçınızı her gün yıkamak, zayıflamasına ve en önemlisi dökülme hızının artmasına neden oluyor. Aralıkları genişleterek, 3 günde bir saçınızı az şampuan ve sabunla yıkamanız, saçınızı gelişimi için etkili olacaktır. Saçınıza kremli şampuanlar kullanmak yerine zeytin yağlı kürler yaparak saçınızın nemli kalmasını sağlayabilirsiniz.
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git