Cinsel Sağlık İçin Korunmak Önemli!

15 Aralık 2020 tarihinde eklendi, 151 kez okundu.

Dünya sağlık örgütü yaptığı duyurularda son dönemde, cinsel hastalıkların arttığı gözlemleniyor. Herkesin en korkulu rüyası HIV hastalığıyla birlikte, mantar ve bakterilerin neden olduğu rahim kanserine kadar ilerlemekte olan büyük bir cinsel hastalık skalası bulunmakta. Bu oranın artışının nedenlerinden biri sağlıklı bir cinsel ilişkiye özen gösterilmemesinden geçiyor.

Prezervatif Kullanmak Oldukça Önemli!

Çoğu erkek prezervatif kullanmanın iyi hissettirmediğini söylese de partnerinizin geçmiş ilişkileriyle ilgili bilginiz olmadan, kendinizi korumanız gerektiğini unutmamalısınız. Kadınların % 60 oranında cinsel hastalıklara maruz kaldığı ve bazılarının ömür boyu sürecek şekilde nüksettiği bilinmektedir. Sağlıklı bir cinsel hayat için prezervatif kullanımına dikkat edilmelidir.

Partneriniz Kabul Etmiyorsa

Sizi manipüle etmesine izin vermemelisiniz. Konu cinsellik dışı sağlıkla ilgili olduğu için net olmalısınız. Partneriniz kabul etmediği takdirde prezervatif kullanmaktan vazgeçmemelisiniz. Doğum kontrol amacından çok, cinsel sağlık ve hastalıklar için oldukça kritik bir nokta olduğu jinekologlar tarafından da vurgulanmaktadır. Sağlıklı cinsellik için her zaman korunmayı ön planda tutmaya özen gösterin.
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git