Yüz Tipine Göre Saç Modelleri

28 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 2.321 kez okundu.

Saç kesiminiz ne kadar iyi olursa olsun yüz tipinize uygun değil ise sonuç hüsran olacaktır. Tam tersi olarak yanlış bir saç kesiminiz varsa bunun nedeni yüz şeklinize uygun olmamasıdır. Yüz tipine göre saç modelleri sayesinde modern ve güzel bir görünüm elde etmeniz mümkün olacak.

Yüz Tiplerine Uygun Modeller

Oval yüz şekli neredeyse her saç modeli uygundur. Omuz hizasında kestirebileceğiniz bob model saçlar size çok yakışacak. Arkanın kısa önlerin ise daha uzun olduğu saç modeli de oval yüz hatlarına sahip olan bayanlara yakışan stiller arasında yer alıyor.  Oval yüze sahip kadınlara daha çok kısa saç modellerinin yakıştığı söylenebilir. Üstelik bu saçları şekillendirmek de oldukça kolay. Saç köpüğü ile şekillendirmeniz yeterli olacak. Düzleştirici ile saatler geçirmenize gerek yok.

Kalp yüz şekline sahip olan kadınlara ise daha çok kaküllü modeller yakışıyor. Özellikle tepe noktasından başlayarak gelen kakül modelleri ve katlı saç stili kalp yüz şekline sahip olanların tercih etmesi gereken seçenekler arasındadır. Köşeli ve keskin bir yüz tipiniz var ise kısa saç kullanımından vazgeçin!  Bu yüz tipine sahip olan bayanların yarı perçemli ve uzun saç modellerini tercih etmesi daha doğru. Omuz hizasında olan saçlar ve salaş modeller ise dikdörtgen yüz şekline sahip olanlar tarafından kullanılmalı. Yüz tipine göre saç modelleri tercihleriniz sayesinde daha güzel bir görünüme kavuşacaksınız.

Etiketler:


dfp


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git