Yılın Hobi Modası; Amigurumi

29 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 8.632 kez okundu.

Hayatı daha renkli kılmak adına her gün kendimize yeni uğraşlar arayışındayız. Hal böyle olunca da ortaya çıkan farklı fikirler bir hayli ilgi çekebiliyor. İşte bu yılın hobi modası; Amigurumi. Peki nedir bu amigurumi kısaca bahsedelim.

Amigurumi, Japon kökenli bir örgü sanatıdır. Tığ ya da şiş ile örülen ve içi doldurulan oyuncak anlamına gelir. Günümüzde hemen her oyuncağın plastik ve kanserojen maddeler içerdiğini göz önüne alırsak, amigurumi sayesinde hem keyifli vakit geçirmek hem de çocuklarımıza sağlıklı oyuncaklar hediye etmek mümkün. Üstelik sadece çocuklar değil yetişkinler de bu harika oyuncaklara bayılıyor.

Bir çok kadın ‘Ben örgü bilmem’, ‘Malzemeleri hazır oyuncaktan pahalıya gelir’ gibi düşüncelere kapılabilir. Ancak sanıldığı kadar zor bir iş değil. Az bir örgü bilgisi ve biraz yaratıcılık ile harika oyuncaklar yaratmak mümkün.

Amigurumi ağırlıklı olarak tığ ile örülen oyuncakları kapsar. Bu nedenle tığ battı biliyorsanız kısa sürede oyuncak örmeyi öğrenebilirsiniz. Sanıldığı kadar fazla malzeme de gerekmiyor.

Amigurumi İçin Gerekli Malzemeler

Sağlıklı oyuncak üretmeye başlamak istiyorsanız ihtiyacınız olan malzeme listesi:

-İp

-Tığ

-Elyaf

Evet malzeme listesi bu kadar kısa! Gözleri için hazır plastik gözler ya da keçe malzeme kullanılabilir; ancak özellikle küçük çocuklar için tehlike arz ettiği için ip ile göz ve ağız yapmak daha doğru bir tercih.

Eğer gerçekten sağlıklı bir oyuncak üretmek istiyorsanız, bambu ya da %100 pamuk ipleri tercih etmelisiniz. Elbette tığınız da kullandığınız yüne uygun numarada olmalıdır.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git