Yazın Daha Parlak Saçlar İçin

8 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 2.120 kez okundu.

 

Kekik ve Biberiye

İki ürünün de saçları canlandırıcı özelliği bulunmasından dolayı etkili bir saç bakımı sağlayacaktır. Daha çok bu doğal ürünlerin yağlarının kullanılması tavsiye edilse de biz yağlı saçlara uygulayacağımız için bu sefer farklı bir yöntem kullanıyoruz.

Kullanım Şekli

1 tatlı kaşığı kekik ve 1 tatlı kaşığı biberiyeyi 2,5 su bardağı suda kaynatınız. Kaynadıktan sonra suyun içinde kalan tortuyu süzerek ayırınız. Ilıyana kadar bekledikten sonra saç diplerinize hassasça uygulayınız. 20 dakika saçınızda bekledikten sonra saçlarınızı ılık suyla arınana kadar durulayınız.

Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Hususlar

Doğal ürünler sayesinde saçlarınızı sağlıklı ve oldukça canlı bir hale getirmeniz mümkün. Fakat bu uygulamaları yaparken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar da bulunmakta.

  1. Şampuan ve saç kreminizi alırken öncelikle araştırmış olmanız gerekir. Kendi saç tipinize uygun olanları tercih etmelisiniz.
  2. Saçlarınızı yıkarken mutlak suretle ılık su kullanınız. Soğuk ya da sıcak su saçınıza zarar verecektir.
  3. Saçınızı mümkün ısıtıcı barındıran ürünlerden koruyunuz. Özellikle maske uyguladıktan sonra doğal bir şekilde kurumasını bekleyiniz.
  4. Saçlarınızı tararken uçlardan diplere doğru taramak daha kolay açılmasını sağlayacak ve taramaya bağlı kırılmaları büyük oranda engelleyecektir.
  5. Saçlarınızı hergün yıkamamalısınız. Doğal yağı ile beslenmesine izin verin. 2 günde 1 hatta mümkünse 3 günde 1 yıkamalısınız.
  6. Ciddi bir dökülme, kırılma, saç derisinde yara ya da tahriş farkederseniz bu ciddi bir durumdur, öncelikle uzman bir doktordan yardım almalısınız.

En önemli aksesuarınız olan saçlarınıza doğal saç bakımını disiplinli bir şekilde uyguladığınızda siz de son derece sağlıklı, parlak, ipek gibi saçlara sahip olabilirsiniz.

Etiketler:


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git