Yakadan Başlamalı Yelek Modelleri Anlatımlı          

17 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 3.598 kez okundu.

Bebek yeleklerinin daha kısa sürede tamamlanması adına yakadan örgüye geçiliyor. Böylece modelin hem göze hoş gelmesi hem de kolay bir şekilde tamamlanması esas alınmakta. Yakadan başlamalı yelek modelleri anlatımlı olarak merak edenlere sunuluyor. İlk önce temin edilmesi gereken malzemelere dikkat edilmelidir. Bununla beraber yapım aşamalarına geçilebilir. Yakadan başlama bebek yelekleri ve yapılışları için;

  • İlk önce ilmek atılarak sıralardan örgüye geçilmekte.
  • Örgünün haroşa, ajur ve lastik türleri ile tamamlanması esas alınır.
  • Tüm bu örgü modellerine göz atarak yelek modelini örmeniz faydalı olacaktır.
  • Örgülerin tamamlanması halinde birleştirme yapılır ve ilikler açılır.

Yakadan Başlamalı Bebek Yeleği Tarifi

Yakadan başlamalı bebek yeleği nasıl yapılır merak edenler ilk etapta 92 ilmek atmalıdır. 4 sıranın haroşa olarak yaka için örülmesi gerekmekte. Beraberinde ise sıralara geçerek devamını getirebilirsiniz. Örneğin ilk sırada arttırma yapılması ve ajur deliklerine yer verilmesi gerekiyor. 8 haroşa, 11 düz örgü, 1 arttırma ve 32 ilmek ile devam edilmelidir. Ön – arka için aynı sıradan örgüye devam etmeniz önem arz ediyor.

İkinci sıraya geçmeniz halinde ise ters taraftan yine ters örgüye yer verilmelidir. Üçüncü sırada 8 haroşa ile 11 düz örgü işlemlerinin aynı şekilde tekrarlanması gerekmekte. Ters taraf için de aynı sıraların aynı şekilde örülmesi esas alınmalıdır. Kolu kesme ve bitirme işlemleri ise 3. sırada gerçekleşir. Devamında ise haroşa örgülerden yakadan başlamalı erkek bebek yeleği örülmelidir.

Diğer Bebek Yeleği Modelleri

Yakadan başlamalı yelek modelleri anlatımlı olacak şekilde marifetli hanımlara eşlik ediyor. Ajurlu olan yukarı da modelin yanı sıra daha sade yelekler tercih edilebilir. Örneğin yapraklı olan bebek yelekleri bunlardan bir tanesidir. Burgulu olacak şekilde de yelek modellerinin örülmesi esas alınmakta. Kimileri boncuk işlemlerine dahi yer veriyor. Sık iğneler sayesinde bebek yelekleri üzerinden süslemelere geçilebilir. Tüm bu süslemeler sayesinde göze bir hayli hoş gelen bebek yelekleri ortaya çıkmış olacaktır. Yelekler genel anlamda parçalar üzerinden örülüyor. Son aşamadan birleştirilen modeller üzerinden süslemelere geçmeniz daha doğru olacaktır.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git