Vintage Kıyafet Modası

22 Mart 2017 tarihinde eklendi, 5.837 kez okundu.

Vintage kıyafet modası gün geçtikçe daha da popüler bir hal alıyor. Peki bu vintage dediğimiz kıyafetler ya da vintage tam olarak nedir. Aslında vintage kelimesi için eskiye dönüş diyebiliriz. Moda tasarımcıları eski model kıyafetleri günümüze göre uyarlayıp piyasaya sürüyor.  Tabi her gördüğümüz bize eskiye dönüşü anımsatan kıyafetlere ise vintage demek doğru olmaz. Yani bir kıyafete vintage diyebilmemiz için herhangi bir döneme ait olması gerekiyor. Bu dönemin önemi yok 70’ler de olur 80’ler de. Bu vintage dediğimiz kıyafet modasının çokta yeni olduğu söylenemez. Bu moda 19. Yüzyıllarda başlamış ve bugünde hala devam etmektedir.

Vintage Hangi Parçalarda Kullanılır

Vintage kıyafet modasını bir de yakından inceleyelim.

  • Bize gördüğümüz zaman 60’lı yılları anımsatan puantiyelere sahip elbiseler, etekler ya da bluzları örnek olarak vermemiz mümkün.
  • Ya da daha çok 70’li yıllarda çok fazla olan ve tercih edilen İspanyol paça pantolonlardan da bahsetmek mümkün.
  • 80’li yıllarda çok fazla tercih edilirken günümüzde daha az olan ama yine de var olan hatta bu yıl deri ceketlerde bile görmemizin mümkün olduğu vatkalar. Ya da abiyelerde, bluzlarda ve daha birçok parça da görmüş olduğumuz payetler de yine vintage olarak adlandırılıyor.

İlgileneninin çok olduğu bu moda akımı bahsettiğimiz gibi çok yeni olmayan bu kıyafet modası uzun yıllar daha bizlerle olacak gibi duruyor.

Etiketler:


dfp


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git