Tırnakta Etlerden Kurtulma

25 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 4.258 kez okundu.

Doğru beslenme ve tırnak bakımın doğru yapılması tırnak etlerinden kurtulma konusunda, sorunu en başından ortadan kaldırmanıza destek olacaktır. Sürekli bir yere takılan ve takıldığı zaman zedelenip soyulan tırnak etlerine sahip olmak istemiyorsanız tırnak bakımınızı doğru yapmaya özen göstermelisiniz.

Tırnak etleri cilt hücrelerinden oluşur. Çabuk uzamasının sebebi ise vücudun kullandığından daha çok cilt hücresi üretmesinden kaynaklanır.  Tırnak etlerine sürülen yağlar, ellerin ılık suda bekletilmesi ve tırnak eti itici kullanılması, tırnak etlerinden kurtulma yolunda atılacak ilk adımlardır.

Zarif ve Güzel Eller

El ve ayak bakımı için kuaföre gitmek çoğu zaman can sıkıcı olabilir. Evde uygulanacak yöntemler sayesinde hem daha konforlu hem de daha steril bir şekilde tırnak etlerinden kurtulmak mümkündür.

Tırnak etlerinizden kurtulmak için kuaföre gitmeyi tercih ederseniz, aletlerin hijyenik olmasına dikkat edin. Eğer evde kendi yöntemlerinizle kurtulmak istiyorsanız işte size birkaç ipucu;

  • Et pensi kullanın. Bu pens daha derin etler için kullanıldığından evde uygulaması daha kolaydır.
  • Tırnak etlerinizi kesmek yerine geriye doğru itmeyi tercih edebilisiniz. Etleri geriye doğru itmek hem hijyen hem de sağlık açısından daha güvenlidir.
  • Nemlendirici krem kullanın. Krem yoksa zeytinyağı ile tırnaklarınızı ve çevresini hafif masajlarla ovun.
  • Vücudunuza C vitamini yükleyin.
  • Temizlik maddesi ve kimyasallara dokunmadan önce mutlaka eldiven kullanın.
  • Portakal yağı, jojoba yağı ve çay ağacı yağı nemlendirici özelliklere sahip olduğundan ötürü tırnaklarınıza masaj yaparak uygulayın.
  • Tırnaklarınıza limon suyu sürün.

Etiketler:


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git