Terleme Botoksunu SGK Karşılıyor Mu?

15 Aralık 2018 tarihinde eklendi, 3.220 kez okundu.

El Terlemesi için botoks yaptıranlar tarafından yapılan yorumlara bakıldığı zaman çoğu kişinin özel kliniklerde bu tedaviyi uygulattığı görülmektedir. El terlemesi botoks SGK tarafından karşılanan tedaviler arasında bulunmamaktadır. İlerleyen süreçlerde ciddi bir sağlık sorunu olan ve hatta kişilerin özgüvenini bile etkileyen bu rahatsızlığın tedavisinin SGK tarafından da karşılanması için gerekli başvurular yapılmaktadır. Son dönemlerde verilmiş olan bir Danıştay kararının bu konuda emsal kabul edilmesi için çaba sarf edilmektedir. Kliniklerde sunulmuş olduğu fiyatlara bakıldığı zaman özellikle uygun fiyatlı olması için güvenilir olmayan kliniklerde yaptırılmaması gerekmektedir.

Terleme İçin Botoks Yaptıran Kişilerin Yorumları Nelerdir?

Yüz terlemeye botoks yaptıranlar tarafından yapılan yorumlara bakıldığı zaman işlemin ne denli verimli işlediği fark edilmektedir. Kişiler kaybetmiş oldukları özgüveni yeniden kazandıklarını dile getirmektedir. Fakat bazı vakaların uzmanın yanlış uygulaması sebebi ile ter bezlerinde aşırı tetiklemelerin de ortaya çıkabildiğinin altı çizilmelidir. Hem yüz, el hem de koltukaltı ve ayak gibi bölgelerde yüksek bir verimlilikte sonuçlandığı fark edilmektedir.

Yüz terlemesine botoks uygulatan kişilerin de aynı şekilde 6-8 ay arasında yeniden uygulamaları gerekli olacaktır. Bu uygulamaların genel sağlık üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi yoktur. Uygulanan işlemin bir hassasiyet yaratmaması için genel olarak işlem sonrasında belirli bir süre güneşe çıkmamak, havuz deniz kullanmamak gibi detaylara da özen gösterilmelidir. 2-3 gün boyunca bu özenin gösterilmesi yeterli olacaktır.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git