Terleme Botoksu

13 Aralık 2018 tarihinde eklendi, 3.252 kez okundu.

Terleme vücuttaki nem/ısı dengesinin tutturulması için vücut tarafından salgı yapılması ve termoregülasyonun sağlanması için çaba sarf edilmesidir. Fakat normal koşullarda oldukça sağlıklı olan bu durumun bazı bünyelerde çok daha ileri dozlarda ortaya çıktığı ve salgılandığı görülmektedir. Bu tür durumlar ile mücadele edebilmek için botoks son senelerde en sık kullanılan seçeneklerin başında gelmektedir. Terlemeye karşı kullanılan botoksun etkisi ölçümlendiği zaman kişilerin günlük hayatını oldukça kolaylaştırdığı fark edilmektedir.

Yöntem Kaynağı: Normal koşullarda bakteri kaynaklı bir toksin olan Botulinum hem kozmetik hem de tıbbi maksatlar ile sıklıkla kullanılmaktadır. İnsanlar üzerinde kullanım öncesinde gerekli olan denetlemeler ve kontroller de yapıldığı için düzgün uygulamada yan etki ortaya çıkması söz konusu değildir. Uygulama sonrasında etkilerin tam olarak ortaya çıkması kozmetik sahada 24-72 saat arasında değişim göstermektedir.

Terleme İçin Botoks Uygulamasının Detayları Nelerdir?

Terleme botoks uygulaması sağlık için tercih edilen tedavi süreçleri arasında yer almaktadır. Bu konu başlığı altında kişilerin temelde dikkate almaları gerekenler;

  • Terlemenin bu denli yoğun yaşanmasının sebebi ter bezlerinin normalden sık uyarılmasıdır. Bu durum kişilerin bilinçli bir biçimde ortaya koydukları bir durum değildir ve engellenemez.
  • Botoks sayesinde ter bezlerinin belirli bir süre dondurulması sayesinde neredeyse 6-8 ay arasında bir süreçte hiçbir terlemenin ortaya çıkmayacağı yapıya kavuşabilirsiniz.
  • Botoksun etkisinin geçmeye başlaması ile beraber terleme de yeniden gözlemlenecektir. Bu nedenle belirli aralıklar ile yeniden uygulanması gerekmektedir. Uygulamanın tekrarlanması durumunda etki süresi bir derece daha artış arz edecektir.
  • Terleme bezlerini fonksiyonunun durdurulmasının sağlık üzerinde olumsuz bir etkisi de bulunmamaktadır.
  • Botoks uygulamasının yapılmasından sonra terlemenin azalması yaklaşık olarak 1 hafta kadar zaman alacaktır. Net olarak 10 günün sonrasında terleme fonksiyonunun çalışmayı bıraktığını siz de net olarak fark edebileceksiniz.

Bu noktaların her birine bakıldığı zaman işlemin ne denli hassas uygulanması gerektiği konusunda da fikir vermektedir. Uygulamanın sadece konunun uzmanı tarafından ortaya koyulması gerekmektedir. Ancak bu şekilde işlemler başarılı bir biçimde etkilerini göstermektedir.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git