Tatilde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

26 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 2.406 kez okundu.

Saç bakımı tatilde daha zor bir hale bürünür. Gün boyunca güneşe, denize ve havuza maruz kalan saçlarınız matlaşır ve yıpranır. Birde üzerine düzleştirici ve saç kurutma makinesi eklenince geri dönüşü zor etkilere maruz kalmanız olasıdır. Bu nedenle tatilde düzleştirici kullanmaktan vazgeçin. Saç şekillendirici bakım ürünleri ile doğal bir görünüme sahip olmanız ve saçlarınızın bakımlı görünmesi mümkün olacak. Tatilde saç bakımı nasıl yapılır konusunda günlük olarak saç kremi uygulaması işinize yaracaktır.

Tatilde Saç Bakımı

Havuzda bulunan klorlu su, saçın yıpranmasının en büyük nedenlerinden biri. Havuzdan her çıktığınızda saçınızı güzelce durulayın. Denize ve havuza girmeden önce ise saçlarınızı ıslatın ya da nemlendirin. Böylelikle direkt olarak etki etmesini engelleyebilirsiniz. Yorulan ve yıpranan saçlarınıza bir de düzleştiricinin yoğun ısısını uyguladığınızda saçınızda kopmalar olması muhtemeldir. Bu nedenle saçınızı korumak adına şekillendirme esnasında örgü modelleri tercih edebilirsiniz. Böylelikle tatil boyunca daha rahat hareket edebilirsiniz.

Her gece yatmadan önce mutlaka zeytinyağı ile saçlarınıza masaj yapın. Böylelikle saçınızı mineral bakımından da güçlendirmiş olacaksınız.  Şampuanlarınızı da buna uygun seçmeniz gerekiyor. Keratin değeri yüksek şampuanlar ve saç kremleri saçınızın canlı ve hacimli görünmesinde oldukça etkilidir. Tatilde saç bakımı nasıl yapılır konusunda bunun yanı sıra durulama esnasında kullanılacak ürünler ve masaj teknikleri var. Saç bakım kremlerini saçınıza hafif bir şekilde masaj yaparak uygulayın. Böylelikle yıpranmaların önüne geçmiş olacaksınız.

Etiketler:


dfp


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git