Somon Aşısı İşlem Sonrasındaki Süreç

11 Aralık 2018 tarihinde eklendi, 1.664 kez okundu.

Cildin genç ve güzel görünmesine önem verenlerin, işlem sonrasında düzenli doktor kontrollerine gitmelerinde yarar vardır. Aynı zamanda yenilenmekte olan cildi güneş ışınlarına karşı korumakta önemlidir.

  • Cilt yüzeyinde işlem sonrasında kızarıklık ya da morluklar görülür. Ancak kısa süre içerisinde düzeldiği için günlük rutinleri engellemez.
  • Somon DNA aşısı yaptıranlar uzun vadede ciltlerinin yumuşak bir görünüme ulaştığını fark edebilirler.
  • Özellikle orta yaşlıların cilt dokularının toparlanması adına etkili yöntemlerden bir tanesidir.
  • İçerisinde somon balığından elde edilen özel spermler olduğu için kırışıkların giderilmesinde ve lekelerinde iyileştirilmesinde daha fazla etkilidir.

En fazla 1 yıla kadar geçerliliğini koruyan aşı, uzman doktor tarafından gerekli görülmesi durumunda yeniden uygulanır.

Cilt Görünümünün Düzelmesine Yardımcı

Somon DNA serumu cilt görünümünün düzeltilmesine yardımcıdır. Ameliyatsız ve acısız güzellik yöntemlerinden bir tanesi olarak kabul edilmesinin yanı sıra sağlık açısından zararlı değildir. Alerjik rahatsızlıkları olanların ise aşı öncesinde gerekli tüm kontrolleri gerçekleştirmeleri faydalarına olacaktır. Zaman içerisinde çevresel faktörler ve şehir kirliliğinden korunmak adına avantajlı seçeneklerden bir tanesidir.

En az 1 hafta bekleme süresi: Somon DNA aşısı yaptıranların, sağlık açısından sorun yaşamamak adına işlem sonrasında en az 1 hafta süre ile beklemeleri gerekir. Cildin ihtiyaç duyması halinde 1 ya da 3 hafta aralıklarla tekrarlanması mümkündür. Ancak yapılan işlemin cilt altına işlemesi adına minimum 1 hafta beklemek dikkat edilecek unsurlar arasındadır. En çok göz ve dudak çevresindeki kırışıkların azaltılmasında etkilidir.

Etiketler:


dfp


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git