Sivrisineklere Doğal Çözüm

29 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 5.485 kez okundu.

Yaz akşamlarının kabusu olan sivrisineklerden korunmak ve onları uzat tutmak için uygulanabilecek bazı doğal yöntemler mevcut. Sıcak havalarda artan sivrisineklerden kurtulmak için hazırlanan doğal yağlar, zehirli kimyasallara oranla çok daha sağlıklı bir çözüm olabilir. Hazırlanışı oldukça kolay olan doğal yöntemler, oldukça basit malzemelerden oluşmaktadır.

Diğer yandan yapılabilecek bazı şeyler, sivrisinekleri bizlerden uzak tutmaktadır. Sivrisinekler koyu renklere de daha çok gelir. Yatak odasının en dip noktasına koyu renk bir kıyafet asarak az da olsa sivrisinekleri kendinizden uzak tutabilirsiniz.

Fesleğen kokusu sivrisinekleri her daim uzat tutar. Odaya konan bir saksı fesleğen veya bir tutam reyhan, sivrisineklerin gelmesine engel olacaktır. Sarımsak veya yarıya bölünmüş olan bir soğan da sivrisinekler için en etkili çözüm yollarından biridir.

Doğal Çözüm Yöntemi

1 çay kaşığı karbonat, bir bardak kaynatılmış suyun içerisine konarak eritilir. Nane yağı, lavanta yağı, karanfil yağı, biberiye yağı ve okaliptüs yağı da 40-50 damla olacak şekilde kaynayan suya eklenir. İstenilen koku daha fazla damlatılabilir. Karışım tamamlandıktan sonra şişeye konularak iyice çalkalanır. Hazır hale gelen karışım vücuda uygulanır.

Sivrisinek ısırıklarına karşı en doğal yöntem, doğal yağlardır. Portakal kabuğu, kedi nanesi, lavanta yağı, defne, limon veya çay ağacı yağı, sivrisineklerin kokusundan hoşlanmadığı yağlar arasında yer alıyor. Ada çayı kokusu da sivrisinekleri uzaklaştırmak için birebir.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git