Salatalık Maskeleri

15 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 3.175 kez okundu.

Yaz aylarını gelmesiyle çeşitli etkilerden dolayı yüzümüzde sivilce, güneş lekeleri, siyah nokta gibi istemediğimiz kusurlar oluşmaktadır. Bu kusurların oluşumunu engellemek ya da etkisini azaltmak için çeşitli dermokozmetik kremler, bitkisel yağlar, nemlendiriciler kullanıldığı gibi ev yapımı maskeler ile ciltteki bu lekelerden kurtulmak mümkündür. Salatalık bu konuda mucizevi bir sebzedir. Salatalığın içeriğinde büyük oranda su, mineral ve çeşitli vitaminler mevcuttur. Salatalık tüketmek zayıflamaya yardımcı, çeşitli hastalıkların önüne geçme de etkili olduğu gibi salatalığı çeşitli maskeleri oluşturmak için de kullanabiliriz.

Doğadan Gelen Duruluk

Paylaşacağımız salatalık maskeleri ile cildinizdeki sivilce, siyah nokta, çeşitli lekelere elveda diyecek ve duru bir cildin keyfini çıkaracaksınız.

Yumuşacık Bir Cilt İsteyenlere

Cildinizi nemlendirmek, yumuşak bir doku elde etmek için salatalıkların kabuklarınızı soyunuz. Çeşitli öğütücüler ile küçük parçalara ayırınız ve 1 kâse yoğurt ile iyice karıştırınız. Maskeyi yüzünüze iyice sürdükten sonra 15 dakika bekleyiniz ve su ile maskeyi temizleyiniz.

Sivilce ve Siyah Noktalardan Şikâyet Edenlere

Yine 1 adet salatalığın kabuklarını güzelce soyunuz. Ardından rondo gibi öğütücüler ile küçük parçalara ayırınız. Üzerine 1 çorba kaşığı aloe vera jeli ekleyerek iyice karıştırınız ve yüzünüze sürünüz. 20 dakika bekleyiniz ve ardından su ile maskeyi cildinizden temizleyiniz. Aloe vera jeli, cildi güneşin zararlı ışınlarından korur ve nemlendirir. Sivilce oluşumunu engellemekte oldukça etkilidir.

Etiketler:


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git