Sağlıklı Saçlar İçin Doğal Saç Kürleri 2

19 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 3.079 kez okundu.

Sağlıklı gür saçlar için en etkili yöntemler aşağıda sıralayacağımız gibidir.

  • Saçlarınızı canlandırmak isterseniz yumurta maskesi en bilinen çabuk etki eden yöntemlerden biridir. Bu maske için 1 yumurta iyice çırpılıp masaj yaparak saça uygulanır. Islak saçlara uygulayacağınız maskeyi 25 dk beklettikten sonra soğuk suyla durulayabilirsiniz.
  • Kurumuş ve dökülen saçlarınız için güvenebileceğiniz faydaları saymakla bitmeyen zeytinyağını kullanabilirsiniz. Bunun için saf zeytinyağını saçınızın diplerine uygulayarak nemli bir havluyla sarıp 1 saat bekleyerek tatbik edebilirsiniz.
  • Eğer saçlarınız çok sertse saçlarınıza bal maskesi uygulayabilirsiniz.1 yemek kaşığı balı 2 yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırıp saçlarınıza yedirerek sürüp 30 dk sonra yıkayabilirsiniz. Bal maskesini haftada iki kere saçlarınıza uygulayabilirsiniz.
  • Saçınız çok çabuk mu kırılıyor o zaman bunun için uygulanması çok basit bir yöntemle sizde kırılan saçlarınızı onarabileceksiniz. Badem yağını ocakta ılıtın(40 sn kadar kısık ateşte)ılıttığınız yağı saç uçlarına ve diplerine masaj yaparak sürün ve 30 dk sonra yıkayabilirsiniz.
  • E vitaminini saçlarımız için çok besleyici olan argan yağıyla birlikte kullanarak sağlıkla parlayan saçlar elde edebiliriz.

Saçlarınızın sağlığını korumak için neler yapabiliriz.

  1. Saçlarınızı ılık suyla yıkayın. Saçlarımız ılık suyla yıkandığında yağ dengesini kaybetmemiş olur.
  2. Saçlar çok sık yıkanmamalıdır. Sık saç yıkamak saç derisini kurutur.
  3. Saç yapınıza göre şampuan tercih edilmelidir. Yağlı, kuru ya da boyalı saçlar için şampuanlar saç tipine göre seçilmelidir.
  4. Fön makinesi, saç düzleştiricileri, saç maşaları saçı dışardan etkileyen aletler çok sık kullanılmamalıdır.
  5. Ve tabi ki dengeli beslenmek bir diğer faktör bol vitaminli mineralli beslenmeye dikkat etmeli saçlara iyi gelen E vitaminli yiyeceklerden de bolca tüketmeliyiz.

adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git