Saç Bakımında Doğal Yağların Mucizesi

14 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 2.949 kez okundu.

İnsan vücudunda en hızlı uzayan kıllar, kafa derisinden uzayan saçlardır. İnsanlık tarihi boyunca özellikle kadınlar için saç önemli bir yere sahip olmuştur. Güzelliğin bir tamamlayıcısı olarak kabul edilen saç, kesim şekline göre yüz hatlarını ortaya çıkarır. Genel bir algı olan ve geleneksel yaklaşıma göre; kadınları uzun saçlı, erkekleri ise kısa saçlı olarak düşünsek de tarihte ve günümüz modasında erkeklerin de saçlarını uzun kullandığını görmekteyiz. Bu durum insanların günümüze kadar saçlara önem verdiğini ve buna bağlı olarak saç bakımı üzerinde yoğunlaştıklarını görmemizi sağlar. Kişilerin, saç bakımı için doğal yağlar en çok tercih ettiği yöntem olarak karşımıza çıkıyor.

Doğal yöntemler arasında en çok bilinen, saça sarımsak sürmektir fakat sarımsak kötü kokulu bir bitki olduğu için ve deriyi yakma özelliği gösterdiği için saç bakımı için doğal yağları kullanmak daha çok tercih edilen bir yöntem olmuştur. Özellikle mevsim geçişlerinde ve kış aylarında deride olduğu gibi saç da nemsiz kaldığı için saçlarınızın dökülmesini engellerken aynı zamanda saçın ihtiyaç duyduğu nemi bu doğal yağlarla karşılayabilirsiniz.

Saç bakımı için günümüzde birçok kozmetik ürün raflarda yerini almış durumda. Bildiğiniz üzere kozmetik ürünlerin içinde bulunan kimyasallar saçın yapısına, köklerine ve dokusuna zarar veriyor. Yıpranan saçları sağlıklı haline geri döndürmeye çalışırken bu kozmetik ürünlerle saçlar daha da yıpranıyor. Bu sebeple günümüzde saç bakımı için doğal yağlar hızla yükselişe geçmiş durumda. Artık kuaförler ve güzellik merkezleri de bunun farkında ve müşterilerine doğal yağlarla bakım yapmakta.

Piyasada saç bakımları için birçok doğal yağ bulunuyor. Bu yağların kimisi çok zor bulunduğu ve ekstrem fiyatlarla satışa sunulduğu için evimizde her daim bulundurduğumuz herkesin ulaşabileceği yağlardan bahsedeceğiz.

Kuru Saçların Kurtarıcısı Zeytin Yağı

Ülkemizde iklimi sebebiyle zeytin yağının en çok üretildiği ve ticaretinin yapıldığı bölgeler Ege ve Akdeniz Bölgeleridir. Zeytin yağı her açıdan faydalı bir yağ olup yemeklerin vazgeçilmezidir. Sadece yemek konusunda değil saç bakımı için doğal yağlar içinde de kolay ulaşabileceğiniz bir kurtarıcıdır. Saçınızın gerekli nemi almasını ve parlak görünmesini sağlar. Nemlenen saç kuru saça göre daha kolay şekil alır. Zeytin yağıyla saçınıza uygulayacağınız maskeler saçınızın daha kolay şekil almasını sağlar ve istediğiniz görünümü elde edersiniz.

Etiketler:


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git