Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

1 Aralık 2018 tarihinde eklendi, 1.766 kez okundu.

Gün içinde sigara dumanı, toz gibi çeşitli etkilere maruz kalan saçlar, yıpranarak dökülmektedir. Işıl ışıl parlayan, gür ve diri saçlar elde edebilmek için düzenli olarak saç bakımı yapmak gerekmektedir. Saç bakımı için çeşitli yağlardan, bitkisel serumlardan, farklı markalara ait şampuanlardan faydalanmak mümkündür. Haftanın belli günleri saç tipine uygun kürler kullanılarak sağlıklı saçlara ulaşmak oldukça kolaydır.

Saçtaki Problemin Belirlenmesi

Günümüzde bakımlı saçlar için geliştirilmiş farklı birçok ürün piyasaya sürülmektedir. Fakat bu ürünler her saç tipine uygun değildir. Kişinin, hangi ürünü kullanması gerektiğine karar vermesi için öncelikle saçlarındaki problemi tanımlaması gerekir. Örneğin; ince telli saçlara sahip kişi ile kalın telli saçlara sahip kişinin aynı ürünü kullanması doğru olmayacaktır. Aynı şekilde saç dökülmesi, kepeklenme, dirençsiz ve uzamayan saçlara sahip kişilerin bu problemlerin giderilmesine yönelik geliştirilmiş ürünleri tercih etmeleri gerekmektedir.

Bakım Yağları

Sağlıklı saçlara ulaşmanın ilk adımlarından biri bakım yağlarıdır. Saç bakımı konusunda aktif rol alan bakım yağları, saçta oluşan birçok problemi uzun vadede gidermektedir. Bahsedilen yağların başında zeytinyağı gelmektedir. Özellikle ince telli saçlara sahip kişilerin haftanın birkaç günü zeytinyağı kullanması, saç tellerinin kalınlaşmasında pozitif etki görmelerini sağlayacaktır. Uzamayan saçlardan şikayetçi kişilerin tatlı badem yağı kullanmaları gerekmektedir. Ayrıca saçlarında koparak dökülme sorunu yaşayan kişilerin, keratin desteği ile bu dökülmelerden kurtulması mümkündür. Bunlara ek olarak, Hindistan cevizi yağı da saçta oluşan dökülme, kepeklenme gibi problemleri en aza indirmeye yardımcıdır.

 

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git