Saç Bakımı Uygulaması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

5 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 2.305 kez okundu.

Saçlar her ne kadar kadınlar için önemli görünsede günümüzde bu algı artık değişmiştir.Kadın erkek farketmeden aynaya baktığımızda hepimizin en önemli güzellik algısı saçlarımızdır.Bu nedenle saç bakımı hepimiz için önemsenmesi gereken bir konudur.İster evde ister bakım merkezlerinde bu ihtiyacımızı karşılamak için uygulanabilen çeşitli yollar vardır.

Herbirimizin farklı karakteri olduğu gibi saçlarımızında birbirinden farklı özellikleri bulunmaktadır.Uzun,kısa,kıvırcık,düz,dalgalı,boyalı,kalın telli,ince telli,yağlı,kuru vb. bir sürü farklı yapıda saç çeşiti vardır.Bakım yaparken veya yaptırırken bunların dikkate alınması şarttır.Her yerden okuduğumuz veya duyduğumuz maskeleri  bu farklılıklara dikkat etmeden uygularsak kötü sonuçlarla karşılaşabiliriz.Böyle kötü sonuçlarla karşılaşmamak için saç tipimize en uygun bakımı araştırıp sonrasında uygulama yapmalıyız.

Saçlarımızın ihtiyaçları mevsimlere göre de değişkenlik göstermektedir.Yaz aylarında diğer aylara göre daha fazla güneşe,deniz ve havuz suyuna maruz kalan saçlarımızın nemlendirilmesine ve uygun maskelerin,şampuanların ve bakım kremlerinin düzenli kullanılmasına dikkat etmemiz gerekir.Kış aylarında ise soğuk havanın etkisiyle yıpranan saçlarımız için koruyucu önlemler almamız şarttır.

Saç şekillendirmede kullanılan kimyasal saç spreyleri,jöleler,köpükler vb. ürünler saçlarımızın yıpranmasını,dökülmesini,güçsüz ve soluklaşmasını hızlandırmaktadır.Bu nedenle mümkün olduğunca bu ürünleri kullanmaktan kaçınmalıyız.Aynı şekilde fazla ısıya maruz bırakılan (fön,düzleştirme,maşa,perma vb.) saçlarda kırılmalar ve dökülmeler,bu uygulamaların yapılmadığı saçlara göre çok daha hızlı yaşanmaktadır.

Hiç birimiz saçlarımızın beyazlamasını istemeyiz fakat kalıtsal özelliklerimize,yaşımıza,hayat şartlarımıza bağlı olarak saçlarımız beyazlamaktadır.Zaman zaman bu durumu kapatmak için zaman zaman da saç rengimizde değişiklik istediğimiz için uyguladığımız boyama yönteminde de en kaliteli ve doğal olan ürünleri kullanmaya çalışmalıyız.Saçlarımız ve bedensel sağlığımız için bu ürünlerin seçimi çok önemlidir.

Etiketler:


dfp


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git