Pilates ile Doğuma Daha Rahat Girin

29 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 3.520 kez okundu.

Gebelerin yapabilecekleri spor dalları özellikle doğum yaklaştıkça kısıtlanıyor. Bedeninizi dinlediğiniz zaman bebeğiniz için de kendiniz için de en uygun olan adımın esneklik olduğunu göreceksiniz. Pilates ile doğuma hazırlanmak için öncelikli olarak bir uzman ile çalıştığınızdan emin olmalısınız.

Normal koşullarda bile uzman olmayan kişiler önderliğinde çalışmak kaslarınızın sıkışmasına sebep olacakken hamilelik sürecinde uzman olmayan kişiler ile pilates egzersizleri yapmak sizi oldukça zor bir durumda bırakacaktır. Neyse ki popülerliğinin de artması ile beraber artık belediyelerin kadınlar için vermiş oldukları hizmetler kapsamında dahi pilates yer almaktadır. Bu hizmetler ücretsiz olarak sağlandığı için maddi olarak da bu sürecin size bir olumsuz etkisi olmayacaktır.

Egzersizlerin Doğuma Etkisi Nedir?

Pilates egzersizleri sayesinde bedeniniz esnek bir hal alacaktır. Doğum sırasına yaşanan acının en az seviyeye düşürülmesi de zaten bu esneklikten kaynaklanmaktadır. Vücut ne denli esneyebilirse kişilerin doğum sırasında bebeklerini kucaklarına acısız şekilde alması da o kadar kolay olacaktır.

Tabi bu kurallar normal doğum için geçerlidir, sezaryen için uygulayabileceğiniz farklı rahatlama yöntemleri bulunmaktadır. Unutmayın ki doğum anı her iki yöntemle de oldukça kutsaldır. Bu anda kendinize ve bebeğinize odaklanmayı ihmal etmemelisiniz. Sizin için önemli olan bebeğinizin sağlığını muhafaza etmektir, çevrenizdeki insanları memnun etmek değil doğum sonuçlandıktan sonra iyileşme sürecini atlatmanın hemen akabinde yavaş yavaş pilates temponuza da dönebilirsiniz. Bu şekilde vücudunuz çok daha kolay toparlanacaktır.

Etiketler:


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git