Örgü Kolye Yapımı, Örgü Takı Modelleri

12 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 1.305 kez okundu.

Örgü kolyeler çok şık kıyafetlerinize harika tamamlayıcılar olacaktır. Çok basit bir şekilde tamamlayacağınız örgü kolye modelini, istediğiniz renkleri seçerek çok pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

Örgü Kolye Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

Örgü kolye yapımı aslında sanıldığından çok daha kolaydır ve çok az malzeme ile kolaylıkla yapılabilmektedir. Örgü kolye nasıl yapılır diye merak ediyorsanız öncelikle tığ, boncuk ve iplik almanız gerekmektedir. İplik alırken dilediğiniz renkleri seçebilirsiniz. Örgü kolye yapımı için almanız gereken tığ ise 2 mm olan tığlardır. Dilerseniz daha ince de alabilirsiniz ama o kadar detaylı bir model olmadığı için sizlere 2 mm yeterli olacaktır.

Örgü Kolye Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak kolyenin boyutlarını, kendi boynunuza göre ayarlayın.
  • Daha sonra seçtiğiniz farklı iki renkteki ipi, kolyenin tamamına yetecek kadar dizin.
  • Bu noktada iğneden yardım alabilirsiniz.
  • Ardından bir tane boncuk alın.
  • Bir boncuk aldıktan sonra sabitleyin ve 6 tane daha boncuğu halkaya geçirin.
  • Halka şeklini düzgün verdiğinizden emin olmak için gerekli kontrolleri yapın.
  • Halka şeklini verdikten sonra her defasında örgünün içerisinde boncuk olacak şekilde örün.
  • Örme işlemini yaparken çok gevşek örerseniz, kolyeniz çok düzgün olmayacaktır bu nedenle de sıkı bir şekilde örmeye dikkat edin.

Kolyeniz hazır. Gördüğünüz gibi dakikalar içerisinde tığ ile örgü kolye yapımını tamamlayabilirsiniz. Örgü kolye yaparken seçtiğiniz iplere dikkat etmelisiniz. Eğer kolay bir şekilde örgünüzü tamamlamak istiyorsanız dantel ipi alabilirsiniz. Dantel ipleri daha esnek oldukları için örgü sırasında kopma gibi bir sorun yaşamazsınız. Eğer örgü sırasında ip koparsa, kaynak yapamayacağınız için modeli bozup baştan yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle ipin esnek olmasına ve kopmamasına dikkat etmelisiniz. Renk konusunda da bir açık bir de koyu renk ipler daha şık durmaktadır fakat dilerseniz tek renk ya da birbirine tamamen zıt olan renkleri seçerek de bu şık örgü kolye modelini yapabilirsiniz.

Etiketler:


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git