Nazolabial Dolgu Nedir?

21 Aralık 2018 tarihinde eklendi, 1.508 kez okundu.

Nazolabial dolgu denildiği zaman akla ilk olarak burun kenarlarından ağız kenarlarına kadar uzanan alan akla gelmelidir. Bu alanda uygulanan dolgu işlemleri ile kişilerin elde edecekleri gençlik ve yüz kusursuzluğunun da artacağı uzmanlar tarafından dile getirilmektedir. Burun ve cilt yapısında temel olarak hiçbir fizyolojik değişiklik gerçekleştirmeden ve genel anestezi gibi bir risk de olmadan kırışıklıkların ortadan kaldırılması mümkün kılınmaktadır. Sadece kırışıklıkların ortadan kaldırılmasında değil aynı zamanda yeni kırışıklıkların meydana gelmesi de engellenmektedir.

Yan Etkileri Nelerdir?

Dolgu yaptıranların yorumlar incelendiği zaman uzman seçiminin ve dolgu materyalinin yanlış seçilmesi sebebi ile yan etkilerin meydana gelebileceği belirtilmektedir. Bu konuda dikkate alınması gereken hususlardan bazıları;

  • Dolgu uygulamasının sonrasında şişlikler meydana gelebilmektedir. Bunun sebebi uygulanan maddenin tam olarak cilt ile uyumlu olmaması, gerekli testlerden geçirilmemesi ya da maddenin cilde uygulanması sırasında çok acele edilmesinden kaynaklanabilmektedir.
  • Uygulamanın hızlı olması ve daha öncesinde gerekli kontrollerin yağılmamış olması ciltte sorunların ve tahrişlerin meydana gelmesine sebep olabilmektedir.
  • Kızarıklık ve ödem belirtileri ortaya çıkması da sıklıkla rastlanan ve yanlış uygulama sonucu olan yan etkilerdendir.

Klinik seçiminin ne denli önemli olduğu ve dolgu işlemlerinin de hafife alınmayacak kadar kapsamlı işlemler olduğu bu detaylar ile çok daha net anlaşılmaktadır.

Etiketler:


dfp


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git