Mineral Makyaj Nedir?

22 Mart 2016 tarihinde eklendi, 2.216 kez okundu.

MİNERAL MAKYAJ NEDİR?

Her gün makyaj yapan kadınlar için, doğru makyaj malzemesi kullanmak çok büyük önem taşır. Doğru makyaj malzemesinden kast edilen; doğal içerikli ve kaliteli ürünlerdir. Bu tip ürünler arasında yer alan mineral makyaj nedir, nasıl yapılır sorularına işte cevaplar:

MİNERAL MAKYAJ NEDİR?

Vücudun en hassas bölgelerinden olan cilt, özel bir bakıma ihtiyaç duyar. Bu nedenle kullanılan makyaj malzemelerinin, cildin yapısını bozmayacak içeriklere sahip olması gerekir. Mineral makyajda kullanılan kozmetik malzemelerinde, cilde zarar verecek hiç bir madde bulunmadığı gibi, cilde faydalı mineraller eklenerek makyajla beraber cilt bakımının da yapılması sağlanıyor.

MİNERAL MAKYAJIN FAYDALARI

Mineral makyaj nedir? İçerikleri sebebiyle mineral makyaj ürünleri, tek katta kapatırlar, kırışıklıkları çok az belli ederler, cildi güneşin zararlı etkilerinden korurlar, doğal bir makyaj olmasını sağlarlar, alerjik ciltlere uygundur ve cildin gözeneklerini tıkamadıkları için, sivilce ve siyah nokta oluşturmazlar.

MİNERAL MAKYAJ MALZEMELERİ NELERDİR?

Mineral makyaj malzemeleri genellikle toz halinde, kutu içinde bulunurlar ve kapağa bir miktar dökülerek, mutlaka fırça ile uygulanırlar. Bir geniş ve sık tüylü, diğeri ince, seyrek fırça, size mineral makyaj uygulamada yeterli olacaktır.

Etiketler:


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git