Mineral Makyaj Nasıl Yapılır?

21 Mart 2016 tarihinde eklendi, 2.038 kez okundu.

MİNERAL MAKYAJ UYGULAMA TEKNİKLERİ

Cilt, insan vücudunda bulunan en hassas bölgelerden birisidir. Kalitesiz makyaj malzemeleri, kirli hava, çeşitli rahatsızlıklar ve buna bağlı kullanılan ilaçlar, güneş cilde zarar verir. Bunlardan makyaj, mineral makyaj ürünleri kullanarak cilde zararlı etkilerini azaltabileceğiniz bir etkendir. Mineral makyaj uygulama teknikleri ise, diğer ürünlere göre biraz daha farklıdır.

KADINLARA KOZMETİĞİN HEDİYESİ; MİNERAL MAKYAJ

Mineral makyaj ürünleri, içerdiği doğal mineraller sayesinde cildi korur, gözenekleri tıkamaz, buna rağmen üstün kapatıcı özelliğe sahiptir, doğaldır ve anti-alerjendir. Tüm cilt tiplerine uygulanabilir ve içerisinde cilde zararlı hiç bir madde olmadığından son kullanım tarihleri yoktur.

MİNERAL MAKYAJ ÜRÜNLERİNİN DİĞER ÜRÜNLERDEN FARKI NEDİR?

Mineral makyaj ürünleri, toz halinde bulunan ürünlerdir. Mineral makyaj uygulama teknikleri biraz farklıdır. Mutlaka bir fırça yardımıyla, kapağa bir miktar dökülerek uygulanması gerekir. Bir pudra fırçası, ince uçlu bir fırça ve göz farı fırçası uygulama için yeterlidir.

MİNERAL MAKYAJ NASIL UYGULANIR

Mineral makyaj uygulama tekniklerine gelirsek, cilt mutlaka temizlenmiş olmalıdır. Ürünler toz halinde olduğu için, uygun fırça ile hep içeriden dışarıya uygulanmalıdır. Fırçayı kapağa dökülen makyaj malzemesine sürüp, fazla tozun gitmesi için yavaşça vuruyorsunuz ve uygulamaya başlıyorsunuz. Ürünler kalınlık yapmadığı için cildinizde çizgileri derinleştirmezler, dolayısıyla sürme işlemi siz tatmin olana kadar tekrarlanabilir. Sivilce ve lekeleri yine fırça ile dairesel hareketlerle kapatabilirsiniz. Fondöten ise çeneden başlayarak yukarı doğru uygulanmalıdır.

Etiketler:


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git