Mevsim Geçişlerinde Saçlara Dikkat

24 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 3.559 kez okundu.

Mevsim değişimleri özelikle saç kökleriniz için oldukça olumsuz sonuçların ortaya çıkmasına sebebiyet vermektedir. Saçlarınız özellikle tarzınızın en büyük yansımalarından bir tanesi olduğu için sağlıklı olmalarına daha da dikkat etmelisiniz. Mevsim geçişlerinde özellikle saçlarınız kurumakta ve kıl kökleri de güçsüzleşmektedir.  Bu konu hakkında dikkate almanız gereken önlemlerden bazıları şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Saçlarınızın sağlığını koruyabilmesi için su tüketimini asla azaltmamalısınız.
  • Bol miktarda su tükettiğiniz zaman saç telleri kuruyarak kopmamakta ve nemli ve canlı hale gelmektedir.
  • Saç kremi ve şampuan seçiminde de içerisinde zararlı kimyasallar olanları tercih etmemelisiniz.
  • Yağlardan da muhakkak destek almalısınız. Özellikle; kayısı, fındık yağı, yılan yağı, biberiye yağı ve argan yağı oldukça etkilidir.

Bu tavsiyeleri dikkate alarak saçlarınızı kış ve yaz mevsimine geçişlerde koruyabilir ve dökülmelerin de önüne geçebilirsiniz.

Saça Uygulamamanız Gereken İşlemler

Saçınıza bu süreç içerisinde asla ısı uygulamamalısınız. Saçınızı düzleştirme ya da maşa gibi işlemlere tabi tutarsanız canlandırmak bir kenarda dursun daha da inceltebilirsiniz. Saç uçlarınızda kopmalara sebebiyet verebilirsiniz. Bunun yanı sıra sıklıkla kuru şekilde taramak da sizin için oldukça olumsuz bir etki ortaya koyacaktır. Saçı yumuşatıcı sprey kremler olmaksızın tararsanız kırılmalara da davetiye çıkarırsınız. Bu uyarıları dikkate alır ve yukarıda sıralanmış olan yağ uygulamalarını da sağlarsanız saçlarınızın kalitesini artırabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Etiketler:


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git