Metabolizmayı Hızlandıran Limon Detoksu

24 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 5.285 kez okundu.

Obezitenin hızla yayıldığı yaşadığımız bu dönemde detokslar ve diyetler de oldukça popüler. Zayıflamak çoğu yöntem ile oldukça kolaydır fakat kalıcı ve sağlıklı bir zayıflama sadece sağlıklı diyet ve detokslar ile gerçekleşmektedir. Metabolizmanın hızlanması vücut sağlığı için aynı zamanda da sindirim sisteminiz için oldukça önemlidir. Son zamanlarda ortaya çıkan metabolizma hızlandırıcı ilaç, sahte detoks suları, sağlıksız diyetler sağlığımızı büyük derece de tetikleyebiliyor. Aşağı da vereceğimiz doğal detoks tarifi düzenli kullanarak hem vücut sağlığınızı hem de sindirim sisteminizi düzenleyebilirsiniz.

Detoks Nedir?

Detokslar vücutta bulunan fazla kiloların sağlıklı bir şekilde atılması ve sindirim sistemi sağlığı için tüketilen içeceklerdir. Bu içecek çeşidinin içerisinde genellikle sağlıklı yiyeceklerin suyu ya da bu yiyeceklerin posası bulunur. Bizim verdiğimiz malzemelerle yapacağınız detoks ise bol vitaminli, yağ yakımını hızlandıran aynı zamanda da metabolizmayı çalıştıran bir etkisi bulunmaktadır.

Detoks Malzemeleri;

  • Yarım Taze Limon
  • 1 Su Bardağı Ilık Su
  • 2 Dilim Zencefil
  • 1 Adet Tarçın Çubuğu
  • 2 Dilim Portakal

Detoksun Yapılışı;

İçme suyunuzu ılık bir hale getirmeniz limon detoksu içeceğinin etkili olması için oldukça önemlidir. Ilık suyu hazırladıktan sonra limonunuzun yarısını suya sıkın diğer yarısını da dilimleyerek suya ekleyeniz. Ardından iyice yıkadığınız zencefilleri ekleyiniz. Portakalı da yuvarlak ya da üçgen kabuklu olarak dilediğiniz şekilde ekleyiniz. Tarçın çubuklarını da ekleyip yarım saat oda sıcaklığında beklettikten sonra tüketebilirsiniz. Sabahları aç karna tüketmeniz metabolizmanızı ve sindirim sisteminizi düzene sokacaktır.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git