Mavi ve Gri Renklerde Bir Oturma Odası Nasıl Yaratılır

9 Mart 2018 tarihinde eklendi, 3.632 kez okundu.

Oturma odanız, akşam işten eve geldiğinizde sakinleşmek ve rahatlamak istediğiniz belki de tek yerdir. Bu nedenle, oturma odalarını renklendirmede mavilerden ve grilerden faydalanmak kadar akıllıca bir seçim daha yoktur. Bu iki renk tonu da, odanın  ortamını nötrleyerek, sakin ve dingin bir ortam oluşmasına katkıda bulunurlar. İster çivit mavisi kullanın, isterseniz kömür grisi, her şekilde bu iki renk her çeşit zevke ve stile hitap edecektir.

Renkleri Kombine Edin

Eğer oturma odanızda taze, genç ve dinamik bir ortam yaratmak istiyorsanız, bu iki renkten açık olanları tercih edin. Örneğin odanızın duvarlarını parlak bir beyaza boyayabilir, oda içi dekoru da açık mavi ve gri tonlarından oluşturabilirsiniz. Bu yöntem, deniz kenarındaki yazlık ev dekorları için de idealdir. Tonları not alın. Boya firmaları tarafından renklerin sayısız kombinasyonları üretilmiştir.

En beğendiklerinizi not edin ve oda içinde nasıl görüneceklerini hayal etmeye çalışın. Eğer mürekkep mavisi duvarları seviyorsanız, bu rengin oda içindeki diğer unsurlarla nasıl görünebileceğini düşünün. Burada temel nokta iyi bir eşleştirme yapabilmektir. Bunu yaparken, oda dekorunuz için seçeceğiniz parçaların ve duvar süslerinin de mavi ve gri nüanslar içermesine dikkat edin. Mavi ve grinin sıcak ve soğuk tonları ile odanıza derinlik katarken kendinize hoş bir yaşam alanı yaratmış olacaksınız.

Etiketler:


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git