Maske İle Gençleşmenin Yolları

18 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 3.445 kez okundu.

Genelde mağazalardan alınan ürünler hem pahalıdır hem de içermiş olduğu kimyasallardan ötürü çoğu zaman alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Kendi maskenizi tamamen doğal olan ürünlerle evde kendiniz hazırlayabilirsiniz. Kırışıklar ve gençleşme için yapılan maskeler yüzdeki bulunan kırışıklıkların aynı sıra, ellerdeki ve boyun kısmındaki kırışıklıklar için de uygulanabilir. Tek yapmanız gereken şey, bu maskeler için biraz zaman ayırmak ve maskeleri kullanırken istikrarlı olmak.

Avokado maskesi; içerdiği öz yağlar sebebiyle hem kırışıklıklara hem de kuru ciltlere çok iyi gelmektedir. 3 yemek kaşığı zeytinyağı ve yarım avokado ezildikten sonra karıştırılır. Yeşil renkli bir krem elde edilince masaj yaparak kırışıklık olan bölgelere uygulanır. 20 dakika beklettikten sonra da yıkanır. Bu maskeyi özellikle geceleri uygulamanız çok faydalı olacaktır. Haftada en az 2 sefer uygularsanız da kısa zamanda etkisini görürsünüz.

Doğal Yöntemlerle Gençleşmenin Yolları

Elma maskesi; kırışıklıklar için en etkili maskelerden biridir. Düzenli uygulanan kişinin de en az 7 yaş gençleşmesini sağlar. 1 yemek kaşığı süt kaymağı, 2 yemek kaşığı su ve 1 adet elma rendelendikten sonra hepsi birlikte kaynatılır. Soğuyan maske masaj yaparak cilde yedirilir. 1 saat kadar bekledikten sonra da yıkanır. Bu tarif haftada en az 1 sefer uygulanabilir.

Kırışıklıklara karşı olan yumurta ve bal maskesi kan dolaşımını arttırarak cilt hücrelerini yeniler. Nemi hapsederek cildi yumuşatan bu maskeyi haftada 1 kez yapabilirsiniz. 1 yumurta akı, 4 damla rezene yağı, 1 yemek kaşığı bal ve 5 damla sandal ağacı yağını karıştırarak önceden yıkamış ve kurutmuş olduğunuz yüzünüze uygulayın. 20 dakika beklettikten sonra da yüzünüzü yıkayın.

Etiketler:


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git