Maskara Sürerken Yapılan Hatalar

20 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 4.344 kez okundu.

Kadınların en çok kullandıkları makyaj malzemeleri arasında maskara yer alıyor. Makyaj rutininin kilit parçası olan maskaranın kullanımı, her ne kadar kolay gibi görünse de aslında o kadar da kolay değil. Eğer kirpikler yapışıyorsa, hacim kazanmıyor ve istediğiniz görünümü elde edemiyorsanız, bir yerlerde hata yapıyorsunuz demektir.

Kirpik diplerine maskara uygulamak en klasik tekniklerden biridir. Maskaranın 1 veya 2 kat sürülmesi gerektiğini söyleyen uzmanlar, 3-4 kat sürülen maskaranın, kirpik diplerinde adeta bir felakete yol açığını söylüyor. Bunun amacı her ne kadar kirpikleri daha uzun göstermek ve daha yoğun göstermeye çalışmak olsa da, bu hareketin sonucunda ne yazık ki kirpiklerde topaklanma meydana geliyor.

Maskara Sürerken Bu Hataları Yapmayın

Maskara sürmeden önce sürekli pompalamak, fırçayı sürekli olarak daldırıp çıkarmak, maskaranın içine hava girmesine ve maskaranın daha çabuk bozulup topaklanmasına sebep oluyor.

Kirpik kıvırıcıyı maskarayı sürdürdükten sonra kullanan bayanlar, kirpiklerine vermiş oldukları zararı geçte olsa anlıyorlar. Kirpik kıvırıcı, her daim temiz kirpiklere uygulanmalı ve maskara sürdükten sonra uygulanmamalıdır.

Her zaman iyi bir başlangıç iyi bir sonuç demektir. Maskarayı sürmeye kirpiklerinizin ucundan başlarsanız, kirpiklerinizin daha kısa görünmesine yol açarsınız. Eğer maskarayı kirpik diplerinizden sürmeye başlayarak, zemini kuvvetli tutarsanız, kirpikleriniz çok daha uzun görünecektir.

Maskarayı nazikçe değil, gereğinden fazla baskı yaparak uygularsanız, göz kapaklarınızın iç kısmında istenmeyen maskara izlerine sahip olabilirsiniz. Bu yüzden maskara uygulama sırasında çok daha özenli davranmak, daha doğru olacaktır.

Etiketler:


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git