Makyaj Fırçası Nasıl Olmalı?

21 Mart 2016 tarihinde eklendi, 1.964 kez okundu.

MAKYAJ YAPARKEN HANGİ FIRÇALARI KULLANMALI?

Her kadın az, çok makyaj yapar. Ancak doğru fırçalarla uygulanmayan bir makyaj, amatörce yapılmış olacak ve sizi olduğunuzdan çok daha yaşlı gösterecektir. Makyaj fırçası nasıl olmalı sorusu en az makyaj tekniği kadar önemlidir.

GENEL OLARAK FIRÇA SEÇİMİ

Makyaj fırçası nasıl olmalı sorusunun ilk cevabı; profesyonel bir makyaj için gerekli olanın doğal kıllarla üretilmiş fırçalar olduğudur. Sentetik malzemeden yapılan fırçaların kılları, hem çabuk dökülür, hem de cilt için sağlıksızdır. Doğal kıllı fırçalar, hem sıvı sabunla yıkanarak temizlenir, hem de kullanım ömürleri çok uzundur.

FONDÖTEN FIRÇASI

Fondöteni fırça yardımı ile uygulamak, size hem hijyen sağlar, hem de fondöteni eşit dağıtır. Küt kesimli fırçalar, fondöten fırçalarıdır.

PUDRA FIRÇASI

Çok sık veya orta sıklıkta kıllı büyük fırçalar, pudra fırçalarıdır. Eğer pudrayı yüzünüzü renklendirmek için kullanacaksanız, orta sıklıkta fırça kullanmanız gerekir.

ALLIK FIRÇASI

Allık fırçaları, eğimli kesilmiş fırçalardır. Bu fırçalar, yanak bölgenize allığın doğru şekilde uygulanmasını sağlar.

FAR FIRÇASI

Far fırçaları, kısa, yumuşak kıllı ve eğimli sert kıllı olmak üzere iki çeşittir. Smokey makyaj tekniğini uygulamak için bu iki fırçaya da ihtiyacınız vardır.

KAPATICI FIRÇASI

Kapatıcı fırçaları sert kıllı fırçalardır. Kapatıcıyı elle uygulamak, ürünün aslında parmağınız tarafından emilmesine neden olur.

EYELİNER FIRÇASI

Eğik uçlu veya çok ince bir fırçadır. Elinizin alışkanlığına göre önce eğik uçlu fırçadan başlamak, size yardımcı olacaktır.

Makyaj fırçası nasıl olmalı sorusuna cevaplarınızı aldıktan sonra, artık doğru makyaja başlayabilirsiniz.

Etiketler:


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git