Likit Mat Rujlar Nasıl Kullanılmalıdır?

27 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 3.264 kez okundu.

2016-2017 senesinin açık ara en popüler kozmetik ürünü likit mat rujlardır. Bu rujların dudakta duruşu her ne kadar çok güzel olsa da kullanımı da bir o kadar zordur. Çözüm yolu olarak kesinlikle kendinize uygun olan renkleri seçmeli ve henüz bu alanda tecrübe sahibi değilseniz çok koyu renkleri kullanmaktan da kaçınmalısınız.

Likit mat rujları kullanırken dudağınızın önceden nemlendirilmiş bir durumda olması lazımdır. Pul pul dökülen bir dudağın üzerine likit ruj uygulamak bu kuruluğu vurgulamaktan başka hiçbir şeye yaramayacaktır. Özellikle Dior ya da Mac gibi markaların ortaya koydukları dudak peelinglerini uygulamak dudağınızın pürüzsüz ve nemli bir hale gelmelerini sağlayacaktır. Bu markaların fiyat aralığı size yüksek gelirse evde vazelin, bal ve toz şeker ile yapmış olduğunuz karışımı da dudaklarınızı ölü derilerden arındırmak için kullanabilirsiniz.

Likit Mat Ruj Sürmenin Püf Noktaları

Bu konuda kadınların sık düştükleri bir diğer hata da dudaklarını dolgunlaştırmak adına ruju dışarıdan uygulamayı denemektedirler. Dudakların dolgunlaşmasından ziyade görüntünün daha da kötü bir hale gelmesine sebebiyet verebilirsiniz. Dudaklarınızı illa bu rujlar ile dolgunlaştırmak istiyorsanız kalem ile etrafından geçebilir ve bir çerçeve oluşturabilirsiniz. Bu çerçeve sayesinde dudaklarınız olduğundan büyük duracaktır. Ayrıca çerçeveniz belli olduğu için mat rujları uygulamak da daha kolay olacaktır. Bunun yanı sıra ruj uygulama fırçaları da kullanabilirsiniz.

Etiketler:


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git