Kusursuz Oje Nasıl Sürülür

19 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 3.653 kez okundu.

Kadınlar için oje sürmek, makyaj yapmak kadar özen ve dikkat isteyen bir detaydır. Bu zorlu süreçte ne yazık ki bazı kadınlar başarılı olamayabiliyor. Her ne kadar bu işin piri olursanız olun, ojenin kuruyacağı zamanı kestiremediğinizde ötürü, ojelerin bozuldukları zaman mutlaka olur.  Bu durumun yaşanmaması için, oje sürmeye başlamanda önce, bütün işlerinizi hallettiğinizden emin olun.

Oje sürmek tıpkı makyaj yapmak gibi özen ve emek ister. Yeni sürülen bir oje, bozulmaya en müsait olan ojedir. Dikkat edilmesi gereken şeylerin başında sakin olmak, aceleci davranmamak ve tırnaklara gereken özeni göstermek gelir.

Oje Sürmek Emek İster

Ojenin şekline karar verilirken tırnak şekli göz önünde bulundurulmalıdır. Köşeli ve kısa tırnaklar için koyu renkler ideal olacaktır. Yuvarlak ve uzun tırnaklara sahip olanlar ise pastel ve açık tonları tercih edebilirler. En başarılı sonucu alabilmek için öncelikle ellerin ve tırnakların hazırlanması gereklidir. Eller, lanolinsiz bir sabunla yıkanmalı, tırnaklarda kalan oje ve aseton artıklar çıkartılmalıdır.

Ojenin altına koruyucu sürmek, tırnakların sağlığı için oldukça önemlidir. Koruyucu özellikle tırnak uçlarına yoğun olarak uygulanmalıdır ki ojenin tırnak uçlarındaki ömrü uzun olsun. Törpüleme işlemiyle ojenin sürülmesi de aynı gün yapılmamalıdır.

Oje sürmeden önce şeffaf koruyucu bir kat uygulanmalıdır. Bu kat hafif olarak dışarı taşmalıdır ki, oje sürüldüğü zaman tırnak etlerine yapışmasın. Oje sürme işlemine tırnağın tam ortasından başlanmalıdır. Birinci kat tamamlandıktan ve 2 dakika sonrasında ikinci kat uygulanmalıdır. Her bir tırnak 3 adımda bitirilmelidir. Parlak bir görünüm elde edebilmek adına, ikinci kat oje kuruduktan sonra parlatıcı uygulanabilir.

Sürme işlemi tamamen bittikten sonra buzlu su dolu bir kabın içerisinde eller 1-2 dakika kadar bekletilebilir. Sonraki günlerde ojenin üzerine üç günde bir oje kurutucusu uygulanması ojenin renginin aha kalıcı ve canlı olmasına yardımcı olacaktır.

Etiketler:


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git