Kuru ve Kolay Kırılan Saç Yapısı

6 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 3.219 kez okundu.

Kuru bir saç yapısına sahip iseniz saçlarınız dış faktörlerden oluşabilecek zararlara son derece açıktır. Bunun nedeni ise doğal yağ yapısını kaybetmiş olmasıdır. Doğal yağı ile beslenemeyen saçlar hassaslaşıp kırılmaya hazır hale gelir. Saçlarınızı tararken büyüklü küçüklü saçlarınızın tarağınızda kaldığını ya da düştüğünü görebilirsiniz. Uzaması önce yavaşlayacak, daha sonra duracak ve gerekli bakım sağlanmadığı takdirde biçimsiz bir şekilde kısalmaya başlayacaktır. Üstelik o parlak rengini de kaybedecek ve mat bir görünüm alacaktır. Bunu sorunu doğal yollarla çözmek elbette mümkün.

Bal

Hem iç organlarımıza hem de cildimize etkileri saymakla bitmez dediğimiz ürünlerden bal. Tabii balı alırken dikkat edilmesi gerekenler var. Sahte bal bu faydalardan hiçbirini sağlamayacaktır. Kullandığınız ürünlerin sahte olmamasına itina göstermelisiniz.

Gerçek balı kullanmanız tüketme şeklinize de bağlı olarak kolestrole, boğazdaki tahrişe, reflüye bağlı mide asidinin azalmasına, antioksidan özelliği sayesinde kalp hastalıklarına karşı son derece faydalı olacaktır. Bunun yanında ciltte bulunan iltihaplara karşı doğal bir temizleyici, cildi arındırıcı ve besleyici özelliklere de sahiptir.

Peki saçlarımıza etkisi nedir ve nasıl kullanmalıyız?

Kurumuş, yıpranmış ve matlaşmış sağlarımız doğal yağını kaybetmiş, nem barındıramayacak hale gelmiştir. Bal ise saçlarımızın nem dengesini sağlayarak ciddi bir iyileşme sağlayacaktır.

Kullanım Şekli

Bir kasenin içerisine 3 çorba kaşığı bal ve 2 çorba kaşığı da hakiki zeytinyağı eklemelisiniz. Daha sonra bal ve zeytinyağını homojen bir kıvam alana kadar karıştırdıktan sonra bir eldiven yardımı ile saç derinizden uçlara doğru uygulama aşamasına geçmelisiniz. Uygulama aşamasını tamamladıktan sonra bir saç bonesi içerisinde 30 dakika kadar bekletmeli ve ılık bir su ile arınana kadar yıkamalısınız. Daha ilk kullanımdan itibaren etkisini farkedeceğiniz doğal bir koruyucu maske olacaktır.

 

Muz

Saçlarınıza eski parlaklığını ve canlılığını kazandıracak diğer doğal ürünümüz ise muz. Zengin vitaminlere sahip olması ve nemlendirici özelliğinin bulunması bizim etkili bir maske hazırlamamıza yol açmaktadır.

Kullanım Şekli

1 adet muzu püre haline getirene kadar eziniz. Püre haline gelen muzun içerisine birkaç damla zeytinyağı ya da badem yağı ekleyiniz. Daha da etkili bir hale getirmek için 2 çay kaşığı bal da ilave edebilirsiniz. Her maske tarifimizde olduğu gibi homojen bir hal alana kadar karıştırınız ve saçlarınıza diplerden uçlara doğru olacak şekilde uygulayınız. 30 dakika boyunca saçınızda kaldığından emin olduktan sonra ılık su ile saçlarınızı yıkayınız.

Etiketler:


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git