Kolay Panço Yapımı Anlatımlı, Şiş ile Kolay Panço Yapımı

3 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 875 kez okundu.

Panço modelleri genel olarak tek parça ya da iki parça panço modelleri olarak ikiye ayrılmaktadır. En kolaylarını soracak olursanız genellikle tek parça olanlardır. Ancak iki parça olanların da çok şık durduğunu söyleyebiliriz. Kolay panço yapımı anlatımlı hali ile takip edildiği zaman her iki model için de oldukça pratik olmaktadır.

En Kolay Yapılan Panço Modelleri

Eğer panço modelini kolay bir şekilde yapmak istiyorsanız bunun için şiş kullanmanız daha mantıklı olacaktır. Şişle yapılan panço modelleri, tığ ile yapılan panço modellerine göre çok daha kolay olmaktadır. Biz de sizlere haroşa örgü panço yapımından söz edeceğiz. Çünkü bu model hem çok kolay yapılır hem de tıpkı mağazadan satın almış gibi şık durur.

Haroşa Örgü Panço Nasıl Yapılır?

Girişte de belirttiğimiz gibi kolay panço yapımı anlatımlı olunca daha pratik olmaktadır. Bu nedenle biz de sizlere bu şık haroşa örgü modelini adım adım anlatacağız. Böylece modeli çok daha kolay bir şekilde evlerinizde yapabilirsiniz.

Malzeme olarak kalın iplik, 8 mm şiş ve goblen iğne gerekmektedir.

  • İlk olarak 40 cm ölçülere sahip 2 parça haroşa örgü ile kareler örmeniz gerekmektedir. Bunun için kendi ölçülerinizi ya da standart ölçüleri kullanabilirsiniz.
  • Parçaların aynı renkte olması gerekmektedir fakat modelin daha şık olmasını isterseniz simli, parlak ya da farklı renklere sahip desenli yünleri de kullanabilirsiniz.
  • İki parçayı dilediğiniz ölçü ve renklerde hazırladıktan sonra bu iki parçayı örün.
  • Örerken, boyun kısmında yaklaşık olarak 20 cm açıklık kalması gerekmektedir.
  • Dikiş işleminizi bitirdikten sonra köşelere ya da boyun kısımlarına püskül takmanız modeli daha şık bir hale getirecektir.

Eğer daha önce haroşa örgü yapmadıysanız, onun da çok kolay olduğunu söyleyebiliriz. Yani bu modeli gerçekten hiç zorlanmadan kolayca yapabilirsiniz. Anlattığımız kolay örgü panço modeli, hem çocuklar hem de büyükler için kullanılabilecek şık bir modeldir.

Etiketler:


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git