Kış Aylarına Cildinizi Hazırlayın

8 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 3.076 kez okundu.

Kış ayları özellikle hanımların cilt bakımlarını daha özenli yapmalarını gerekli hale getirmektedir. Soğuk esen rüzgârlar, bazı illerde ayaz, kalorifer ve klima ortamında fazla bulunulması gibi nedenler cildin zarar görmesine neden olabilmektedir.

Kış aylarının en belirgin sorunu kuruluktur. Kuruluğun oluşmasının asıl nedeni ise cildin kendini korumaya almasıdır. Kuruluk bir süre sonra yağ kaybına dönüşmekte ve bu da cildin kızarmasına, kaşınması hatta renk değişimlerine neden olmaktadır.

Kışın cildinize iyi bakmamanız halinde kırışıklık, çatlama, döküntü, leke oluşumları meydana gelebilirken daha ileri safhalarda mantar hastalıkları çeşitli enfeksiyon rahatsızlıkları oluşabilmektedir.

Tüm bunlara karşı cildiniz koruma altına almalı yaz aylarında yaptığınız bakımdan farklı olarak daha yoğun bir bakımla cildinizi korumalısınız.

Cildi Korumanın Yolları

Kış aylarında cildinizi koruma altına almak için öncelikle günlük bakımını ihmal etmemelisiniz. Beyler ve bayanlar cilt tiplerine uygun olabilecek yoğun nemlendirici içeriği olan kremlerle dışarı çıkmadan önce ciltlerini soğuğa karşı korumaya almış olurlar.

Yüz ve vücut temizleme işleminde özellikle cildi kurutacak özelliğe sahip sabunları kullanmakta kaçınmalısınız. Onun yerine vücudun nem dengesini koruyacak ürünler seçmelisiniz.

Özellikle dikkat edilmesi gereken konu cildin içeriden korunmasıdır. Kış aylarında ihtiyacınız olan antioksidan ve mineralleri özellikle doymamış yağ oranları yüksek besinleri vücudunuza almanız gerekir.

Su tüketimine dikkat etmeniz gerekir. Yaz aylarında olduğu gibi en az 2 litre suyu tüketmelisiniz. Nem dengesini koruyan en önemli alışkanlıklardan biridir su içmek.

Tüm bunları yerine getirmeniz halinde vücudunuzu kış aylarının zararlarından koruyabilmektesiniz. Kış ayının keyfini sürebilirsiniz.

Etiketler:


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git