Kırılan Saçlar İçin Argan Yağı

18 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 2.797 kez okundu.

Genellikle kırılmalar kadınların baş belası olmuştur. Uzayan saçlar çevrenin de etkisiyle uçlarından kırılmaya, yıpranmaya başlar. Argan yağı Fas’ta bulunan Argan ağacından elde edilir. Aktarlardan kolayca ulaşabilirsiniz bu yağa. Saçlarınızın kırılmış ve yıpranmış uçlarına, ister duştan çıktıktan sonra nemli haldeyken isterseniz saçlarınız kuruyken uygulayabilirsiniz. Argan yağı saçlarınıza parlaklık verir ve sağlıklı görünmesini sağlar. Argan yağını kullandıktan sonra saçlarınızı yıkama ya da durulama işlemine ihtiyacınız yoktur. Elektriklenmiş saçlarınız için avucunuza damlattığınız bir miktar argan yağı saçlarınızın kabarık ve uçuşan görüntüsünü ortadan kaldıracaktır.

Akdeniz’in Biberiye Yağı

Biberiye yağı Akdeniz Bölgesinde yetişen bir yağdır. Yıl boyu yeşil kalır ve genelde tıbbi ilaçların yapımında kullanılır. Akdeniz ülkesi olan İtalya’da da oldukça kullanılan bu yağ saçların uzaması ve gürleşmesinde etkilidir. Bazı kaynaklarda geçen bilgilere göre uyku sırasında saç köklerini canlandırdığı da biliniyor.

Saçlarınızın Vitamin Kaynağı Hindistan Cevizi Yağı

Saç dökülmelerine en çok sebep olan rahatsızlık bilindiği üzere demir eksikliğidir. Özellikle kansızlık yaşayan hastaların en çok yakındığı konu tomar tomar saç dökülmelerine maruz kalmalarıdır. Bu açıdan baktığımızda Hindistan Cevizi Yağı bu sorununuz için biçilmiş bir kaftan. İçinde potasyum, magnezyum ve demir bulunduran bu yağ saçlarınız için vazgeçilmez bir besin kaynağı.

Saçlarınızın dökülmesinden, kurumasından, yıpranmasından ve uzamamasından yana dertliyseniz, başlangıcı saç bakımı için doğal yağlar olan bu dört yağ ile yapabilirsiniz. Bu yağları hem kolayca edinebilir hem de evde çok zamanınızı almayacak şekilde kullanarak etkilerini hızla görebilirsiniz.

Etiketler:


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git