Kimyondan Gelen Sağlık

2 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 6.932 kez okundu.

Hayatımızın birçok dönemini yemek yiyerek geçiririz. Zaten yemek yemekte yaşayabilmemiz için temel ihtiyaçlarımızdan biri. Yemek yerken de sağlıklı beslenmek her zaman dikkat edilmesi gerek bir husustur. Beslenmek yaşamın temel unsurudur fakat sağlıksız şekilde yapıldığın da bazı hastalıklara yol açar. Zararlı yiyeceklerin çoğaldığı bir dönemdeyiz. Bu da bizleri oldukça kötü etkiliyor. Kolalar, cipsler, abur cuburlar, hamburgerler genel olarak hazır yiyeceklerin içerisinde bulunan zararlı maddelerden bir çok hastalık doğmakta. Oysa ki annelerimizin doğal olarak yaptığı bir ev yemeği hem sağlıklıdır hem de hazır yiyeceklerin önüne bile geçemez. Bu annelerimizin yemeklerinin sağlıklı olmasının sebebi de içerisinde bir takım baharatlar bulunmasıdır. Kimyonda bunlardan biridir. Kimyonun sağlığımıza oldukça fazla faydası var. Hadi bakalım kimyondan gelen sağlık nasıl bir sağlıkmış?

Kimyonun Faydaları

  • Kimyon genel olarak demir deposu olarak bilinen bir baharat türüdür. İçerisinde bulunan demir vitamini ile kemiklerimizin daha sağlıklı ve güçlü olmasına yardımcı olur. Kimyonun içerisinde bulunan demirin bir diğer özelliği ise, vücudunuzda kansızlık var ise onu tedavi etmeye de oldukça yardımcı oluyor.
  • Kimyonun çok işinize yarayacak faydalarından biri de griplere, enfeksiyonlara, nezleye oldukça iyi gelmesidir. Bu gibi bağışıklık sisteminin zayıflaması ile oluşan hastalıklarında önüne geçmeye yardımcı olur.
  • Kimyon cilt içinde doğal parlaklık veren bir besindir. Kimyonun içerisinde bulunan E vitamini yüzünüzün genç görünmesine ve parlak olmasına yardımcı olur.

Etiketler:


dfp


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git