Kimyasal Ürünler Kullanmadan Saç Bakımı Mümkün

5 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 3.349 kez okundu.

Rengi, boyu, yapısı ne olursa olsun saçlarınız sizi gösteren ve tamamen sizin bir parçanız olan en önemli aksesuarınız. Sağlığınız için doğal besinleri tercih ediyorsanız o halde saç bakımı için de öncelikle doğal ürünleri tercih etmelisiniz. Fakat bunu yaparken öncelikle saç tipinizi bilmeli ve ona uygun ürünler kullanmalısınız.

Saç Tiplerine Göre Yapılması Gereken Bakım

Yanlış bir ürün kullandığınızda yağlı bir yapıya sahip olan saçlarınızı daha yağlı ya da kuru bir yapıya sahip olan saçlarınızı daha kuru bir hale getirebilirsiniz.

Yağlı Saç Yapısı

Saçlarınızda bulunan doğal yağ besleyicidir ve dış etkenlere karşı etkili bir koruma sağlamaktadır. Fakat saçlarınızı yıkadıktan 3-4 saat sonra yağlanma yaşıyorsanız günlük hayatınızı büyük oranda etkileyecek bir sorunla da karşı karşıyasınız demektir.

Peki bu problemin doğal ürünlerle çözülmesi mümkün mü?

Lavanta

Güzel kokusuyla ve görüntüsüyle bildiğimiz lavantanın özellikleri aslında bunlarla sınırlı değil. Aynı zamanda birçok hastalığa da iyi geldiği kanıtlanmıştır.

Yaraları dezenfekte etmek, karaciğerde yağlanmayı önlenmek, uyku problemi yaşayanlar için rahatlamak ve uyumak, saç dökülmesini ve yağlanması önlemek gibi ekstra önemli özelliklere de sahip.

Kullanım Şekli

Bir tutam lavantayı 3 su bardağı su ile kaynatınız. Ürünleri kaynar bir şekilde kullanmaktan kaçınmak için ılık olmasını bekleyiniz. Saç diplerinize hassas bir şekilde uygulayınız. 30 dakika beklettikten sonra ılık su ile saçınız tamamen arınana kadar durulayınız.

 

 

Etiketler:


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git