Kilo Vermek İçin Hangi Sporları Yapmalıyım

8 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 4.021 kez okundu.

Son birkaç yıldır ülkemizde hatta dünyada obezite söz konusu. Çünkü insanlar iş temposu, okul meşguliyeti derken yediklerine dikkat etmiyor. Düzensiz ve sağlıksız beslenme, aynı zamanda hareketsiz yaşam maalesef ki fazla kiloların habercisi oluyor. Fakat tabi ki bu kilolar sonsuza kadar vücutta kalmayacak. Kilo vermenin çok basit yolları var. Kilo vermenin ilk yolu düzenli ve sağlıklı beslenmektir. Günde 3 ana 3 ara öğün yapmak şarttır. Bununla beraber su tüketimi oldukça önemlidir. Tabi sadece beslenmeye dikkat etmek yeterli olmayacaktır, kilo verme de yeterli olsa da vücut sarkacak, fit bir görünüm elde etmenizde yeterli olmayacaktır.

Spor İle Hayatınız da Vücudunuz da Fit Olacak

Kilo vermek isteyen herkesin diyetin yanında spor da yapması şarttır. Kilo vermek için hangisporları yapmalıyım diye düşünenler için birçok alternatif mevcuttur. İlk aşamada nabzı yükselten, kalori yakmanızı sağlayacak sporlar ile başlamalısınız. Bunlara örnek fitness, zumba, aerobik, yüzme, step olabilir. Bu tarz sporlarda bolca hareket etmeniz gerekir. Bu hareketlenme kaslarınızı çalıştıracak, yiyeceklerden aldığınız kaloriyi yakmanızı sağlayacaktır. İlk defa diyet ve spor yapacaklar için bu sporlar oldukça etkilidir. Hâlihazırda bir spor hayatı olanlar, bu sporların herhangi birinin yanına haftada 3-4 gün tempolu yürüyüşü de eklerlerse zayıflamak kaçınılmaz olacaktır. Bir süre bu sporları yaptığınızda ve diyetinizde devam ettiğinizde, derinizin yumuşadığını ve sarkmaya başladığını göreceksiniz. Bu durumda devreye pilates girebilir. Pilates, hem omurga sağlığınızı koruyacak hem de kaslarınızı çalıştırarak sıkılaşmanızı, daralmanızı sağlayacaktır.

Ayrıca spor yapmak sanılanın aksine yorgunluk hissettirmez, kişiyi dinç hale getirir. Spor yaparsanız zamanla cildinizin yenilendiğini, daha rahat nefes alabildiğinizi göreceksiniz. O zaman bol eksili günler!

Etiketler:


dfp


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git