Kilo Kontrolünün Olmazsa Olmazları

21 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 6.293 kez okundu.

Kilo kontrolünün sağlanması için bazı besinlerden uzak durmayı bazılarını da hayatınızın merkezine koymayı öğrenmelisiniz. Özellikle kadınların kilo konusunda oldukça hassas oldukları bilinmektedir. Bu hassasiyetin temel nedeni sağlıklı yaşam ise kiloya yani tartıda size yansıyan numaraya takılmamalısınız.

Beden kitle endeksinize hesapladıktan sonra bu konuda bir uzmandan fikir alarak işlemlerinizi gerçekleştirmelisiniz. Kilo kontrolü sağlamak asla sizin için bir takıntıya dönüşmemeli hatta asıl dikkat etmeniz gereken nokta bu durumun sizin psikolojik sağlığınızı etkilememesidir. Ne olursa olsun kendinizi olduğunuz gibi sevmeyi öğrenmelisiniz. Toplumsal normlardan ve yaftalamalardan olabildiğince uzak durmalı ve bu normların da sizi yönlendirmesine asla izin vermemelisiniz.

Kilo Kontrolü Adına Hangi Besinlerden Uzak Durmalısınız?

Bu başlık altında değerlendirmeye alınması gereken ilk besin kesinlikle şekerdir. Şeker geçmiş yüzyıllarda çok ölümcül şekilde hasta olan kişilere birden enerji yüklemesi sağlayıp en azından birkaç saatliğine daha bilinçlerinin yerinde kalması için kullanılan bir besinken biz bu ürünü nasıl rahatça çayımıza atar olduk? Her sabah kahvaltısında çayınıza atmış olduğunuz şekeri bile kestiğinizde kilonuzda bir sene içerisinde azalma eğilimi olacağını biliyor musunuz? Bu konuda ayrıca tuz gibi bir tuzaktan da söz etmek gerekmektedir. Vücudumuzun doğal ihtiyaçlarından biri olan tuzu fazla kullandığımız zaman yağ ve su tutucu bir özelliği de açığa çıkmaktadır. Ne olursa olsun her besinden az az tüketmek asıl prensip olmalıdır.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git