Kaz Ayağı Botoksu Hakkında Bilgiler

9 Ocak 2019 tarihinde eklendi, 1.750 kez okundu.

Lokal Anestezi Gerekli Midir?

Uygulama öncesinde anestezi uygulanıp uygulanmaması konusunda bazı uzmanların görüş farklılıkları bulunduğu belirtilmelidir. Bazı uzmanlar acının en minimum seviyeye indirilmesi ve hasta konforunun artması için lokal anesteziyi şart görmektedir. Diğer bir grup da acı seviyesinin zaten oldukça düşük olduğu bu işlemlerde anestezi uygulamasının gereksiz olduğunu belirttikleri fark edilmektedir. Hatta bazı uzmanlara göre lokal anestezi uygulanan vakalarda kişilerin botokstan yüksek verim alması da söz konusu olmamaktadır. Bu anestezi uygulamanın kalitesini düşüren niteliklerden biri olarak görülmektedir. Gözaltına botoks yaptıranlar ve kaz ayakları konusunda tedavi olmuş olan kişilerin anesteziyi gerektiren bir acı çekmedikleri belirtilmelidir.

İşlem Detayları Hakkında İnceleme

Botoks öncesi ve sonrası görüntüler incelendiği zaman özellikle cildin gençleşmesi konusunda oldukça önemli bir yere sahip olduğu fark edilmektedir. Göz kenarında meydana gelen kırışıklıklar azaldığı zaman direkt olarak yüzün çehresi de değişmektedir. Uygulamanın bu denli net etki etmesi için bazı kriterlere hakim olunmalıdır;

  • Botoks uygulaması kaç içerisine yapılması gerekmektedir. Bu şekilde uygulanan kaslarda paraliz meydana gelmektedir. Bu şekilde kırışıklık görünümü ve yeni kırışıklıkların oluşumu ile mücadele edilmektedir.
  • Botulinum toksininin estetik konusunda kullanılmasında en başarılı sonuçların elde edildiği bölge alındır.
  • Riskli olan tek bir nokta bulunmaktadır. Alın kaşları üzerinde bulunduran bir yapı olduğu için yanlış uygulamalarda kaş düşüklüğü meydana gelebilmektedir. Uzman ellerde bu risk de yok denecek kadar azdır.

Göz çevresi kırışıklıkları estetik fiyatları konusunda net bir aralık belirtilmese bile fiyatlardan ziyade uzman ve işlemin uygulanacak olduğu mekanın kaliteli bir biçimde seçilmesi önerilmektedir. Yukarıda verilen niteliklerden de net olarak anlaşıldığı gibi uygulama oldukça hassas bir karakterdedir.

Etkisi Kalıcı Mıdır: Botoks uygulamalarının etkisi kalıcı değildir. Kişilerin belirli aralıklar ile bu uygulamayı tekrarlatması gerekmektedir. Etkisinden emin olmadıkları bir işlemin kalıcı olmaması kişileri rahatlatmaktadır. Hastaların istemiş olduğu doza göre ve etkiye uygun olarak işlem tekrarlanabilmektedir. Normalde 3 ve 6 ay arasında bir kalıcılığa sahip olduğu bilinmelidir. Aynı alana sürekli olarak botoks uygulaması yapıldığı zaman etki süresi de doğal olarak artmaktadır.

Etiketler:


dfp


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git