Karın Ağrıları Üzerine Birkaç Soru ve Cevap

4 Nisan 2019 tarihinde eklendi, 2.508 kez okundu.

Karın ağrıları özellikle bebeklerde, çocuklarda sıklıkla rastlanılan bir durumdur. Bebeklerde gaz çıkaramama gibi durumlarda karın ağrıları oluşur. Yetişkinlerde de aynı durum söz konusu olmakla beraber karın ağrılarının altında çeşitli rahatsızlıklar yatıyor olabilir. Karın ağrıları üzerine birkaç soru ve sevap üzerinden bu ağrıların neden oluştuğu, nasıl tedavi edileceği gibi konularda bilgi sahibi olmanız mümkün olacak.

Karın Ağrılarının Nedenleri Neler?

Mide üşütmesi, bağırsak bozukluğu, şeker hastalığı, zona, akciğer iltihaplanması, kalp krizleri, kaburga kırıkları, kadın ve erkek üreme organlarının hastalıkları, zehirlenme gibi daha birçok faktör karın ağrısı olarak kendini gösteriyor. Her karın ağrısı ciddi bir hastalık belirtisi mi? Tabi her karın ağrısı ciddi bir hastalığın habercisi olarak düşünülmemeli. Kişilerin yaşı, ağrının yeri, ağrının şiddeti, ağrı süresi gibi durumlar ve tetkik sonuçlarına bakılmalıdır.

Eğer ağrı durumu şiddetli ise ve 2-3 saat boyunca geçmiyor ise bir doktora görünmenizde yarar var. Doktor kontrolünden sonra karın ağrısı tedavisi için çeşitli ilaçlar verilir. Ağrının neden olduğu konu çeşitli testler yapılarak araştırılır. Tedavi süreci ise tanıya bağlı olarak değişiklik gösterir. Karın ağrıları üzerine birkaç soru ve cevap; karın ağrısı ile dışkıda kan görülmesi tehlikeli mi? Bu durumda vakit kaybetmeden doktora başvurmanız gerekiyor. Karın ağrısı ile beraber kanama, kusma, yüksek ateş gibi faktörler söz konusu ise de direkt olarak doktorunuz ile görüşme yapmanız şart.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git