Işık Dolgusu Hakkında Bilinmesi Gereken Temel Adımlar Nelerdir?

7 Ocak 2019 tarihinde eklendi, 1.726 kez okundu.

Göz altı ışık dolgusu sonrası dikkat edilmesi gerekenler denildiği zaman dikkate alınması gereken ve uzmanlar tarafından da altı çizilen noktalar şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Dolgunun uygulanması sırasında 3 farklı içerikten üretilmiş olan bir karışım kullanılmaktadır. HA, yeniden yapılandırma kompleksi ve lidokain bu karışımın temel öğeleridir.
  • Karışımın içerisinde yer alan unsurların her biri gerekli olan alerji testlerinden geçirilmiştir. Bu nedenle alerjik reaksiyon ortaya çıkma ihtimalinin yok denecek kadar az olduğu da bildirilmelidir.

Ödem Riski: Göz halkasına uygulanan miktar 0.5 milimden bile daha az olduğu için ödem ve şişliğin minimum seviyeye düşürülmesi mümkün kılınmaktadır. Uygulanan maddenin tek bir alanda toplanmaması için yayılma kapasitesinin yüksek olmasına ayrıca dikkat edilmektedir. Bu şekilde göz altında meydana gelen homojenliğin ve etki kapasitesinin oldukça ön planda olacağı da belirtilmelidir. Verilen detaylar göz önünde bulundurulduğu zaman ne denli hassas ve kapsamlı bir işlem olduğu daha net bir biçimde anlaşılmaktadır. Bu tür işlemlerin sertifikası olmayan yerlerde yaptırılması büyük yan etkilerin ortaya çıkmasına neden olabilmektedir.

Fiyat Aralığı Nedir?

Göz altı ışık dolgusu fiyat 2019 listesine göz atıldığı zaman klinikler arasında dahi farklılıkların söz konusu olduğu görülmektedir. Faka ışık dolgusu gibi detaylı işlemlerin uygulanmasında fiyattan ziyade hem profesyonel ekibe hem dek ulanılacak olan maddenin gerekli testlerden geçirilip onaylanmış olmasına ayrıca dikkat edilmelidir. Fiyatın düşük olduğu birçok merkeze ortaya koyulacak olan sonucun sizi tatmin etmeyecek bir kalitede olacağının da farkında olmalısınız.

Yan Etkileri Nelerdir?

Göz altı dolgusu zararları incelediği zaman bu yan etkilerin ortaya çıkma seviyesinin hem ürün seçimine hem de karışımı uygulayan kişinin profesyonelliğine göre değiştiği görülmektedir. Alerji testlerinin yapılması durumunda ciltte herhangi bir sorunun meydana gelmesi söz konusu olmayacaktır. Son dönemlerde hayvanlar üzerinde yapılan testlere büyük tepkiler verilse de sonucun kusursuzluğu için bu deneyler yapılmaya devam etmektedir. Ortaya çıkacak olan ödem ve şişlik gibi risklerin her sene bir kademe daha düşük olacağı da belirtilmelidir. Ayrıca uygulamanın yapıldığı gün yüksek efor sarf edilecek olan aktivitelerden ve güneş ışınlarından olabildiğince kaçınmanız gerektiği de bildirilmelidir.

Etiketler:


dfp


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git