Hızlı Yağ Yakmak İçin Ne yapmalı?

19 Mart 2016 tarihinde eklendi, 2.332 kez okundu.

VÜCUDUN HIZLI YAĞ YAKMASI İÇİN NE YAPMALI?

Diyet ve spor yapıyorsunuz ama bir türlü istediğiniz kiloya ulaşamıyorsunuz. Özellikle belli bir kiloya indikten sonra vücudunuz duruyor ve ne yapsanız bir işe yaramıyor. O halde yapmanız gereken; vücudunuzun hızlı yağ yakması için bazı özel yiyeceklerden yararlanmak ve bir takım özel egzersizler yapmak olmalı. Ancak çok hızlı kilo vermenin, size yarardan çok zarar getireceği de diyet yaparken asla unutulmamalı.

1- Metabolizmanızı hızlandırmak için meyve-sebze tüketimini arttırıp, karbonhidrat alımını azaltın. Araştırmalar C vitamininin daha hızlı yağ yaktığını gösteriyor.

2- Hızlı yağ yakabilmek için, vücudunuza giren yağlı besinleri sınırlandırmanız gerekiyor. Tam yağlı süt yerine diyet süt kullanmanız, hazır gıdalar ve fast food ürünlerden tamamen uzaklaşmanız gerekir. Sağlıklı yağ alımını sadece, deniz ürünleri ve kuruyemişi diyetinize göre sınırlı miktarda tüketerek alabilirsiniz.

3-  Yeşil çayın hızlı yağ yaktığı kanıtlanmıştır. Kahve ve siyah çay yerine günde en fazla 3 bardak yeşil çay metabolizmanızı hızlandıracaktır.

4- Kırmızı acı biber yağ yakar. Ancak bunu çok fazla tüketemezsiniz. Yemeklerinizin içine 2-3 adet kullanırsanız yağ yakımınız hızlanır. Aynı şekilde zencefil ve tarçın da hızlı yağ yakan besinlerdir.

5- Kahvaltı, sizin metabolizmanızı çalıştıran ilk öğündür. Ara öğünler ise sizi dengede tutar. Bunların atlanması vücudunuzun yağ yakımına direnmesine yol açar. Diyetinize uygun olarak tüm öğünlerin atlanmadan yenmesi gerekir.

6- Eğer diyetiniz başarısız olmuşsa veya kilo vermeniz durmuşsa bir süre ara vermeniz ve sonrasında yeni bir diyetle devam etmeniz yerinde bir karar olur. Vücut devamlı aynı diyete karşı tepki gösterir ve yağ yakımını durdurur.

7- Göbek bölgesindeki yağlar için en acı verici ama yağ yakıcı egzersiz; şınav çekmektir. Diyet ile birlikte düzenli setler halinde şınav çekerseniz mutlu sonun çok yakın olduğunu göreceksiniz.

Etiketler:


dfp


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git