Hindistan Cevizi Yağının Faydaları

25 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 4.856 kez okundu.

Hindistan cevizi yağının faydaları hem saçlar için oldukça fazladır hem de cilt bakımı için. Bunun yanı sıra metabolizmaya faydalı etkileri de vardır. İçerisinde doymuş yağ bulunan Hindistan cevizi yağı metabolizmayı hızlandırmak için birebir. Enerji vererek yağ yakımını da kolaylaştırır. Vücutta biriken yağların atılmasını sağlar. Çeşitli hastalıklara da iyi gelmekte olan bu yağ şeker hastalarına ve mide problemleri olan kişilere önerilmektedir. Kolesterolü dengeler. Antioksidanı çok olan bu yağ nezle ve grip gibi bulaşıcı hastalıklara karşı savaşır. Vücuttaki toksinlerin atılmasında yardımcı olur. Kalp krizi riskine karşı korur. Ağız ve diş bakımı için etkilidir. Ağız içindeki oluşan bakterileri yok eder. Kemikleri güçlendirir. Oluşan pişiklere sürüldüğünde o bölge yumuşayarak kısa zamanda iyileşme gösterir. Özellikle bebeklerde olan pişiklere hindistan cevizi yağı iyi gelecektir. Manikür yaparken tırnak etlerini yumuşatmak için kullanılabilir.

Hindistan Cevizi Yağının Saç ve Cilde Faydaları:Ciltte kullanılan kimyasal içerikli ürünlere karşı cildi korur. Ciltte oluşan sivilceleri kurutur. Siğil ve arpacık gibi cilt problemlerine karşı oldukça etkilidir. Kuru ciltler için çok güzel bir nemlendirici görevi görür. Ayrıca yoğun yapılan makyajları da, bu yağlarla çıkarmak cildi tahriş etmeden cildi makyajdan arındıracaktır.

Saçları besler. Düzenli kullanımla birlikte saçların beslenmesiyle birlikte yumuşaması da görülür. Haftalık kullanıldığında saçlara ışıltı ve parlaklık verir. Saçtaki bitleri öldürür.

Etiketler:


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git