Hamilelikte Yürüyüşün Faydaları

1 Mart 2019 tarihinde eklendi, 1.491 kez okundu.

Hamilelik her bayan için harika bir deneyimdir. Hamilelik sırasında zihinsel ve fiziksel olarak sağlıklı olmak için, bebek bekleyen anneler, bazı basit egzersizler yaparak basit ve sağlıklı bir hamilelik sürecine sahip olabilir.

Bazı egzersizler hamilelik sırasında kadınlar için çok can sıkıcı olabilir. Yürüme, herhangi bir özel ekipman ya da gerekli planlama olmadan kolay ve heyecan verici bir egzersizdir. İhtiyacınız olan tek şey bir çift sıradan ayakkabıdır. Hamilelik döneminde yürüyüş yapabilirsiniz. Doktorunuz zorunlu yatak istirahati sunmuyorsa, yürüyüş size moral verir ve sıhhatinizi geliştirir.

Hamilelikte Yürümenin Önemi

Hamilelikte yürümek, göz ardı edilemeyecek faydalar sağlar. Hamile kadınlar kaslarını sağlam tutmalı ve 9 ay boyunca sağlıklı kalmalıdır. Sabit kalarak gebelik dönemini sürdürmek bazı sağlık sorunlarına ve ağrıya neden olabilir.

Gebelikte Yürüyüş Yapmanın 6 İnanılmaz Faydası

Rutin Sağlar

Sağlıklı ve rutin yürüme, kardiyovasküler sağlığı iyileştirir. Aynı zamanda kasları güçlendirir.

Çocuk Sağlığı

Hamilelik sırasında yürüyüş yapmak anne ve bebek için kontrollü kilo almak demektir. Bu sağlıklı bir doğum sebebidir.

Hamilelik Sırasında Diyabet Riskini Azaltır

Vücut ağırlığı kontrol edilir ve bu nedenle hamilelik sırasında diyabet riskini azaltır.

Preeklampsi Riskini Azaltır

Preeklampsi gebelikte yüksek tansiyondur. Yürürken, vücut ağırlığınız kontrol altında tutulur; bu da kolesterolü düşürmenize yardımcı olur ve bu nedenle kan basıncınız dengelidir.

Stres Azalır

Stres, gebeliğin büyük bir parçasıdır. Hormonlar nedeniyle hamile kadınlar bu dönemde daha stresli olabilir. Anksiyete ve depresyon da görülebilir. Yürüyüş, ruh halini iyileştirmek, mutluluk ve neşe duygularını arttırmak anlamına gelir. Yürüme, diğer egzersizler gibi, vücuttaki endorfin hormonunun salınmasına yardımcı olur.

Rahat Doğum Olasılığı

Hamilelikte yürümek vücudun esnekliğini arttırır ve uyluk kaslarını sıkılaştırır. Yürüyen kadınlar daha ağrısız bir hamileliğe sahip olabilir ve doğumları daha rahat olabilir.

Etiketler:


dfp


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git