Hamile Kalamamanızın Sebebi Diş Sorunları Olabilir Mi?

12 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 3.611 kez okundu.

Kısırlık hem erkekler için hem de kadınlar için en korkulu rüyalardan bir tanesidir. Tıp ilerledikçe bu konu hakkında yapılan çalışmalar da artmakta ve artık gebe kalma konusunda yapılan müdahaleler daha büyük başarılar ile son bulmaktadır. Peki, hamile kalmak konusunda sıkıntı yaşamanızın sebebi acaba iş etlerinizdeki sıkıntılar olabilir mi?

Kısırlık dendiği zaman akla ilk olarak büyük yumurtalık sorunları ya de erkeklerin sperm kalitesinde meydana gelen düşüşler akla gelmektedir. Fakat sorun sizin ağız sağlığınızda da olabilir. Bu nedenle diş eti ve ağız salınızı da kontrol ettirmelisiniz. Özellikle enfeksiyonun söz konusu olduğu durumlarda kısırlık daha da yaygın olarak görülebilmektedir.

Enfeksiyon Riski Gebeliklerin Başarısız Sonuçlanmasına Neden Olabiliyor

Enfeksiyon nedeni ile dişlerinizde meydana gelen apseler sizin bebek sahibi olmanızın önünde bulunan en büyük engellerden biri olabilir. Diş etlerinde meydana gelen kanamalar ve bakteri oluşumları bebeğin rahimde tutunmasını zorlaştırabilmektedir.

Bu nedenle gebe kalmak için uğraşıyorsanız fakat bu süreçte başarılı sonuç elde edemediyseniz kadın hastalıkları uzmanlarının yanı sıra aynı zamanda diş doktorunuz ile de irtibat içerisinde olmalısınız. Ancak bu biçimde sağlıklı bir ağız yapısına sahip olabilir ve bakteri oluşumunu da elimine edebilirsiniz. Hamilelik süreci içerisinde de diş doktorunuz ile olan irtibatınızı kesmemelisiniz. Ayrıca hamilelikte diş sağlığı için bile olsa ağrı kesici kullanmanız kesinlikle sakıncalıdır.

Etiketler:


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git