Gebelik Dönemi Saç Bakım Maskesi

11 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 1.563 kez okundu.

Gebelik döneminde de saçlarımız normaldekinden çok daha fazla dökülür ve doğal veya kimyasal her ürünü kullanamayız.Eğer sizi çok rahatsız eden bir durum ile karşılaşırsanız lütfen kendiniz bir uygulama yapmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız.Saç bakımı için yapılacak uygulama ve tedavi yönteminin en uygununa doktorunuz karar verecek ve sizi yönlendirecektir.

Saçlarımıza bakım merkezlerinde uzmanlar tarafından yapılacak olan bakımlar hepimiz için büyük rahatlık ve kolaylık sağlasa da ne yazık ki her zaman buna ayırabilecek bütçemiz veya zamanımız olamayabiliyor.Böyle durumlar için evde kendi saç tipimize uygun bakımı yapabiliriz.Tabi ki yukarıda belirttiğimiz gibi saç tipimizi iyi bilip buna uygun ve güvenilir kaynaklardan alınmış tarifleri uygulamalıyız.

Yazımızın her satırından da anlayacağınız gibi saç bakımı özen isteyen bir iştir.Lütfen güzelliğimizi ön plana çıkaran saçlarımıza gereken önemi verelim.

Saç Bakımı İçin Evde Uygulayabileceğimiz Örnek Bir Maske

Tarifini vereceğimiz maskeyi canlı,parlak ve nem oranı yüksek saçlara kavuşmak isteyen,içerğindeki maddelere karşı alerjisi bulunmayan herkes uygulayabilir.

 Malzemeler

2 Adet Yumurta

½ Su Bardağı Yoğurt

2 Tatlı Kaşığı Bal

Yapılışı

Yumurta,yoğurt ve balı cam kasede çırpalım.Temiz ve nemli saçta 20 dakika bekletelim.Saçlarımızı önce ılık su ile sonra soğuk su ile durulayalım.Her zaman ki gibi şampuanlayalım.Normal saç tipine sahipseniz ayda 1 kez,yağlı saç tipine sahipseniz iki hafta 1 kez olacak şekilde yapabilirsiniz.

Etiketler:


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git