Evde Saç Bakımı İçin Öneriler

11 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 3.188 kez okundu.

Yukarıda bahsettiğim üzere hiçbirimizin ürünü birbirimize uygun olmayabilir. Elbette istisnalar mevcut ancak yine de bu konuda dikkatli olmakta fayda var. Bunun için yalnızca yapabileceğiniz maske içeriklerinden biraz bahsedeceğim.

Genel olarak bilinen saç maskelerinin içeriği birkaç malzemeyle sağlanır, yalnızca ekstra malzeme konulur ve malzeme çıkarılır. Bu şekilde yaratılan farklı kombinasyonlarla saçınızın dengesini korumanız kolay olacaktır.

Evde saç bakımı için gereken genel malzemeler: Yumurta(akı), zeytinyağı, bal, badem yağı, yoğurt.

Tek tek bileşenleri de açıklamak istiyorum sizlere ki akıllarınızda soru işareti kalmasın bu temel kullanılan malzemelerle ilgili.

Yumurta akı, bildiğiniz üzere protein deposudur. Saçınızın gücünü yumurta akıyla sağlamanız mümkündür. Saç maskesine katabileceğiniz gibi beslenme düzeninizde yumurta akına kalıcı bir yer de verebilirsiniz.

Zeytinyağı, tahmin edebilirsiniz ki saçın nem dengesini ve parlaklığını geri kazanması için kullanılan bir malzeme. Ancak bunun yanında içinde bulunan A ve E vitaminleri sayesinde diğer malzemelerden çok daha etkili bir biçimde saçın keratinine katkıda bulunmaktadır.

Bal, saçlar için dökülmelere karşı en aktif kullanabileceğiniz malzemelerden birisidir. Kuru uçlu ve kolay kırılan saçlar için ilaç niteliği görebileceği gibi saç derisinin sağlığını da korumaya yardımcı olur.

Badem yağı, A, B1, B2, B6 ve D vitaminleri içerdiği için saçın yapısını korur ve doğal bir nem kaynağıdır diyebiliriz.

Yoğurt, bu yukarıda saydığım tüm maddeleri içinde barındıran adeta saç için bir mücevher niteliğindeki bileşendir. Yine yumurta akında da olduğu gibi hem saçınıza uyguladığınızda hem de tükettiğinizde faydasını göreceğiniz bu bileşeni evde saç bakımı yaparken maskelerinizin içeriğinden asla çıkarmayın derim.

Etiketler:


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git