En Çok Yapılan Makyaj Hataları

22 Mart 2016 tarihinde eklendi, 9.463 kez okundu.

EN SIK YAPILAN MAKYAJ HATALARI

Makyaj, kusurları gizlemek ve var olan güzellikleri ön plana çıkartmak için yapılır. Ancak eğer en çok yapılan makyaj hatalarından birini veya bir kaçını yapıyorsanız, makyaj sizi güzelleştirmek yerine çirkinleştirir.

KİRLİ, TOPAKLANMIŞ FIRÇALAR

Makyaj fırçalarınızı yoğun kullanıyorsanız, 15 günde bir kez ılık sabunlu su ile yıkayıp temizlemeniz gerekir. Aksi halde fırça, kullanım amacının dışına çıkacak ve cildinize zarar verecektir.

DOĞRU IŞIK

En çok yapılan makyaj hatalarından birisi, doğru ışıkla makyaj yapmamaktır. Eğer profesyonel gece makyajı yapmıyorsanız, spotlu lambalar altında makyaj yapmamalısınız.

YANLIŞ FONDÖTEN VE PUDRA SEÇİMİ

Fondötenin ve pudranın rengi, cildinizden sadece bir ton koyu olabilir ve yüz ile beraber boyunun görünen kısmına da uygulanmalıdır. Aksi halde yüzünüzde bir maske gibi duracaktır.

GÖZ KALEMİ HATALARI

Göz kalemi makyajı tamamlar. Ancak en hareketli yer olan göz kapağına sürüldüğü için, göz altına doğru kesinlikle akmaması ve dağılmaması gerekir.

SOLUK DUDAKLAR

Yazın moda rengi olan soluk renkli rujlar, eğer kuvvetli bir göz ve yüz makyajı yaptıysanız kullanıma uygun değildir.

FAZLA RİMEL

En çok yapılan makyaj hatalarından bir tanesi de çok fazla rimel sürmektir. Fazla rimel sürmek, kirpiklerinizi uzatmaz. Aksine kalıp gibi gösterir. Doğru bir rimel fırçası kullanarak tek hareketle rimeli sürmeniz gerekir.

Etiketler:


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git